14. února 2007 14:22 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Mistrem světa v obřím slalomu je Nor Svindal

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Norský sjezdař Aksel Svindal vybojoval v Aare druhý titul mistra světa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Norský sjezdař Aksel Svindal vybojoval v Aare druhý titul mistra světa. | foto: FABRICE COFFRINIAFP

AARE Ve švédském Aare triumfoval norský sjezdař Aksel Svindal, který se tak stal mistrem světa v obřím slalomu. Svindal je držitelem druhého titulu mistra světa.

Český reprezentant Ondřej Bank obsadil sedmnáctou pozici se ztrátou 2,36 sekundy na vítěze a dosáhl nejlepšího výsledku na světovém šampionátu v kariéře s výjimkou kombinace. Bank byl po prvním kole, do kterého odstartoval s číslem 36, šestnáctý a ve druhé části závodu klesl jen o jednu příčku.

Podařilo se mu porazit všechny Rakušany v čele s obhájcem titulu Hermannem Maierem. Ten jako nejlepší zástupce své země skončil až jednadvacátý a podtrhl dnešní blamáž alpské velmoci, která v mužských disciplínách marně čeká na titul.

Ani na první mezičas nedojel jeden z největších favoritů závodu Benjamin Raich, jenž vyhrál obří slalom loni na olympiádě. V horní části trati minul branku a dopadl podobně jako v úterý jeho přítelkyně Marlies Schildová. "Na prudké části jsem se moc nesoustředil. Je to zklamání. Byl to pro mě velmi důležitý závod a měl jsem velkou šanci. Ale někdy za to může riziko a musíte riskovat, pokud chcete vyhrát. Takže se s tím musím vyrovnat," komentoval Raich svůj výpadek.

Druhá nejrychlejší jízda druhého kola zajistila další titul Svindalovi, který dotahoval ztrátu 23 setin na vítěze kombinace Albrechta. Nakonec ho porazil bezmála o půl vteřiny. Ze sedmého místa se na bronzovou pozici posunul Cuche, který ve dvaatřiceti letech získal vůbec první medaili z mistrovství světa.

Z českých reprezentantů dokončil závod po Bankovi už jen Petr Záhrobský, který obsadil 32. pozici s odstupem 6,78 sekundy za Svindalem. Kryštof Krýzl a Filip Trejbal vypadli v prvním kole.

Lidovky.cz, ČTK
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.