Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Mistr drží neporazitelnost. Slávisté si ve vršovickém derby zastříleli

Zleva Lukáš Hůlka z Bohemians a Stanislav Tecl ze Slavie. foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Slavie rozdrtili v 7. kole první ligy ve vršovickém derby Bohemians 1905 4:0, přestože kvůli středeční odvetě závěrečného 4. předkola Ligy mistrů s Kluží nastoupili s řadou náhradníků. Obhájce titulu poslal v deváté minutě do vedení Josef Hušbauer a po přestávce se trefili Michal Frydrych, Ondřej Kúdela a Ibrahim Traoré. Hosté od 59. minutě dohrávali bez vyloučeného Kamila Vacka.
  21:38

Slavia vyhrála šesté z dosavadních sedmi kol a vede neúplnou tabulku o šest

7. KOLo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 4:0 (1:0) Branky: 9. Hušbauer, 49. Frydrych, 56. Kúdela, 90.+1 Traoré. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka - Berka (video). ŽK: Baluta, Hilál, Hušbauer - Keita, Vacek, Fryšták, Ugwu. ČK: 59. Vacek. Diváci: 16.243. Sestavy: Slavia: Markovič - Holeš, Kúdela (66. Traoré), Frydrych, Zelený - Král - Ševčík, Hilál (57. Škoda), Hušbauer, Baluta - Tecl (73. Van Buren). Trenér: Trpišovský. Bohemians: Fryšták - Bartek, Hůlka, Krch, Podaný - Vaníček (71. Schumacher), Jindřišek, Vacek, Vodháněl (80. Záviška) - Hronek - Keita (63. Ugwu). Trenér: Hašek.

bodů. Červenobílí se vítězně naladili na domácí odvetu s Kluží, v níž budou po

Slávistický trenér Trpišovský postavil z úterní úterním úvodním zápase v Rumunsku hájit náskok 1:0 a útočit na postup do základní skupiny prestižní soutěže. Bohemians prohráli i čtvrtý venkovní duel ligové sezony.

základní sestavy v Kluži jediného hráče - stopera Kúdelu. První start v sezoně si připsali Tecl s Balutou a soutěžní premiéru za A-tým Pražanů si mezi tyčemi odbyl osmnáctiletý brankář Markovič.

Domácí si i v kombinované sestavě od úvodu vytvořili tlak a v deváté minutě se dostali do vedení. Hušbauer napřáhl z přímého kopu a technickou střelou trefil přesně horní roh branky. Coby nejlepší týmový střelec v ligové sezoně skóroval potřetí.

Zleva Lukáš Hůlka z Bohemians a Stanislav Tecl ze Slavie.
Zleva Daniel Krch z Bohemians a Stanislav Tecl ze Slavie.

Červenobílí po gólu dál tlačili. Bývalý hráč Bohemians Hilál ale hlavičkoval nad, Zeleného ránu vyrazil v 18. minutě Fryšták a Tecl z dorážky přestřelil. „Klokani“ po 20 minutách trochu vyrovnali hru, vážnější šanci si ale nevypracovali. Naopak v 39. minutě mohl zvýšit Holeš, který z pravé strany postupoval sám na bránu, ale minul.

Pojistku přidali domácí až ve 49. minutě. Po Ševčíkově rohu dolétl míč až k Frydrychovi a ten hlavou pohodlně zvýšil. Domácí stoper gólově oslavil 200. zápas v lize.

O sedm minut později skórovala Slavia potřetí. Po dalším Ševčíkově rohu Fryšták vyrazil Frydrychovu střelu před sebe a dorážející Kúdela s přehledem doklepl balon do sítě.

O tři minuty hostům ještě více zkomplikoval situaci Vacek, který inkasoval druhou žlutou kartu a byl vyloučen. V 73. minutě mohl snížit Hůlka, z otočky však mířil těsně nad. Nepřesný byl na opačné straně i dvakrát Baluta, přesto se nakonec slávisté ještě dočkali čtvrté trefy. V první minutě nastavení rozebrali obranu a střídající Traoré sám před Fryštákem nezaváhal. Červenobílí si připsali nejvyšší výhru ve vršovickém derby v samostatné ligové historii.