Místo šlágru nuda, Boleslav a Plzeň se rozešly bez gólů. Jablonec koncertoval v derby

17:00aktualizováno  20:16
MLADÁ BOLESLAV/JABLONEC - To byla bída. Od šlágru 14. kola ePojištění.cz ligy mezi Mladou Boleslaví a Plzní si fanoušci slibovali mnohé, realita však byla zcela jiná. V samostatném závěru zápasu sice měl velkou šanci na vstřelení gólu plzeňský Kovařík, branku však vysoko přestřelil. Po remíze 0:0 tak má Viktoria před druhým Zlínem náskok už jen dvou bodů, čtvrtá Boleslav ztrácí na svého soupeře stále šest bodů.

Jablonečtí fotbalisté se radují z jednoho ze tří gólů do liberecké sítě. foto: ČTK

Česká rarita. Obránce Jihlavy přiznal gól Zlínu. Ten díky němu vyhrál a dotáhl se za Plzeň

Boleslav poprvé v ligové sezoně neskórovala a na výhru čeká už čtyři kola. Viktoria ztratila body teprve podruhé z posledních deseti ligových zápasů.

Největší šanci první půle měl v 36. minutě hostující Hubník, který po standardní situaci hlavičkoval a Diviš zachránil s přispěním tyče na brankové čáře.

Po Řezníkově přihrávce byl v 68. minutě ve velké šanci Krmenčík, ale míč si zpracoval na dlouhou nohu a obrana ho stačila zablokovat.

A když v poslední minutě z voleje přestřelil Kovařík, rozešly se oba týmy smírně.

Liberec utrpěl nečekaný debakl

Fotbalisté Jablonce zvítězili nad Libercem nečekaně jasně 3:0. Skóre podještědského derby otevřel v nastavení první půle Stanislav Tecl, hned po pauze zvýšil střídající Ondřej Mihálik a po hodině hry se podruhé trefil opět Tecl.

Výsledky 14. kola:

FK Jablonec - Slovan Liberec 3:0 (1:0)
Branky: 45.+1 a 61. Tecl, 47. Mihálik. Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Peřina. ŽK: Mehanovič, Masopust - Coufal, Vůch. ČK: 79. Coufal. Diváci: 3054.

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí:
Orel - Kotík, Hájek. ŽK: Klobása, Fleišman, Přikryl, Fabián - Řezník, Hubník. Diváci: 3951.

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 0:1 (0:1)
Branka:
8. Hora. Rozhodčí: Julínek - Paták, Pospíšil. ŽK: Šmíd - Vondrášek, Hora, Soungole. ČK: 31. Lüftner (Teplice). Diváci: 4056.

Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram 2:2 (2:1)
Branky:
37. a 44. Škoda - 23. Pilík z pen., 80. Brandner. Rozhodčí: Proske - Wilczek, Melichar. ŽK: Šural, Sedlák, Kijanskas - Pilík, Květ. Diváci: 2988.

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 1:3 (0:1)
Branka:
79. Zajíc z pen. - 31. Schwartz, 58. Malinský, 87. Janoušek. Rozhodčí: Jílek - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Košút, Civič, Tetteh, Ťok - Martan. Diváci: 4217.

Liberec utrpěl v lize se svým rivalem nejvyšší porážku od února 2011, kdy duel skončil stejným výsledkem.

Jablonec doma zvítězil po pěti zápasech a posunul se na osmé místo tabulky. Naopak účastník Evropské ligy Liberec získal z posledních čtyř kol jen dva body, utrpěl v soutěži nejvyšší porážku od červencové prohry 0:3 v Mladé Boleslavi a je až jedenáctý.

Teplice vykradly Ďolíček

Fotbalisté Teplic vyhráli na hřišti Bohemians 1905 1:0 a posunuli se na šesté místo tabulky. Jedinou branku zápasu dal v osmé minutě Jakub Hora, severočeský celek hrál navíc od 31. minuty v deseti bez vyloučeného stopera Michaela Lüftnera.

Příbram vyválčila bod v Brně

Fotbalisté Brna remizovali s Příbramí 2:2. Dva góly Zbrojovky dal v závěru prvního poločasu Michal Škoda, který se dostal s deseti brankami do čela tabulky kanonýrů.

Hosté vedli od 23. minuty po penaltě Tomáše Pilíka, vyrovnávací trefu zaznamenal v 80. minutě Patrik Brandner.

Příbram poprvé v sezoně bodovala venku, se sedmi body ale dál zůstává v tabulce poslední. Brno remizovalo už poosmé v ročníku a své čekání na vítězství prodloužilo na pět kol.

Hradec vyhrál i na půdě Slovácka

Fotbalisté Hradce Králové vyhráli na hřišti Slovácka 3:1 a zaznamenali druhé vítězství za sebou. Na branky Petra Schwarze a Tomáše Malinského ještě dokázal odpovědet z penalty Tomáš Zajíc, hostům ale tři body pojistil Jiří Janoušek.