Rozčílený Baroš se opřel do rozhodčích: Naše liga je korupční žumpa

14:06
PRAHA - Emoce s ním cloumaly už během zápasu, po něm si svoji frustraci vybil na internet. Ostravský útočník Milan Baroš ostře zkritizoval rozhodčí ve fotbalové Synot lize, kterou oznažil za „žumpu plnou korupce.“

Milan Baroš kritizoval rozhodčí v utkání mezi Baníkem a Plzní. foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Baroše rozčílila trojice sudích v nedělním utkání 22. kola mezi Baníkem a Plzní (0:2). Hlavní rozhodčí Hrubeš nařídil v první půli ve prospěch favorita spornou penaltu, jeho asistenti poté dle záběrů České televize chybovali při posuzování ofsajdových situací.

Druhý nejlepší střelec v historii národního týmu s arbitry při utkání několikrát diskutoval, dvě minuty před koncem řádné hrací doby si vysloužil za nesportovní chování žlutou kartu.

Milan Baroš
Útočník Baníku Milan Baroš a obránce Sparty Jakub Brabec (vpravo)

Po zápase mezi novináře nepřišel, ale k duelu se vyjádřil na svém Twitteru. „Tohle je víc než korupce,“ napsal nejprve. „Prosím, vychovejte své děti k tomu, aby byl sport sportem a ne žumpou, co tady ve fotbale máme.“

Vítěz Ligy mistrů z roku 2005 už český fotbal jednou kritizoval: před dvěma lety v zápase s Příbramí dostal pokutu deset tisíc za výrok v deníku Sport, kde řekl, že dostal žlutou kartu na objednávku.

Teď však volil o poznání drsnější slovník. „Pojďme cinkat klíčema za Dášu (Damkovou) a Berbra (místopředsedu asociace), můžeme to změnit. Věřím tomu.“

Za odvážné výroky si Baroše může předvolat disciplinární komise. Třiatřicetiletý fotbalista se k sudím vyjádřil i předminulý týden v utkání Sparty s Teplicemi, v němž Pražané zvítězili zásluhou nafilmované penalty Davida Lafaty. „Proč se Synot liga hraje? Je to ostuda. Fuj!“ reagoval tehdy Baroš.