Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Michálek vstřelil 19. gól, poté se ale zranil

8:16aktualizováno  10:35
BUFFALO - Útočník Milan Michálek se opět osamostatnil na čele tabulky střelců NHL, když v úterním utkání svým 19. gólem v sezoně přispěl k výhře Ottawy 3:2 v prodloužení na ledě Buffala. Český hokejista ale zápas nedohrál poté, co se zranil při kolizi se spoluhráčem Erikem Karlssonem.

Milan Michálek. foto: Reuters

Michálek už po 69 sekundách hry otevřel skóre zápasu, když po závaru v útočném pásmu dostal přihrávku před odkrytou branku a pohodlně zavěsil. Pět minut před koncem druhé třetiny se ale v útočném pásmu v plné rychlosti tvrdě srazil s Karlssonem a z utkání musel odstoupit.

Podle informací zámořských novinářů Michálek utrpěl buď zranění hlavy, nebo ramene. Trenér Senators Paul MacLean pouze uvedl, že se jedná o zranění v horní části těla a že bude vědět více až po návratu do Ottawy, kde český kanonýr podstoupí podrobnější lékařské vyšetření.

Karlsson ustál srážku bez úhony a výrazně se podílel v prodloužení na vítězném gólu, když hned v první minutě nastavení přihrál od zadního mantinelu před branku Jaredu Cowenovi a ten prostřelil brankáře Ryana Millera.

I bez nejproduktivnějšího hráče soutěže Clauda Girouxe, který se zotavuje po otřesu mozku, uspěli hokejisté Philadelphie ve Washingtonu. Na vítězství 5:1 se jednou brankou podílel Jakub Voráček, zatímco Jaromír Jágr si připsal jednu asistenci.

Zápas příliš nevyšel Tomáši Vokounovi, který v brance Capitals inkasoval čtyři góly z 21 střel a po druhé třetině ho nahradil Michal Neuvirth. Toho z dvanácti pokusů překonal pouze Voráček, jenž ve 46. minutě šikovnou tečí přidal pátý gól Flyers.

Střelecky se v úterý prosadil také Patrik Eliáš, jehož New Jersey Devils zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Floridy. Eliáš nejprve ve 29. minutě svým desátým gólem v sezoně vyrovnal na 2:2, spolu s Iljou Kovalčukem pak uspěl i v penaltovém rozstřelu a pomohl Ďáblům získat bonusový bod navíc.

Ocenění pro nejlepšího hráče utkání si odnesl brankář Ondřej Pavelec, který vychytal výhru Winnipegu 2:1 nad Minnesotou. Pavelec nestačil pouze na jedinou z 35 střel Divočáků, kteří zejména kvůli němu prohráli poprvé po sérii sedmi výher.

VÝSLEDKY NHL

Boston - Los Angeles 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 28. a 46. Marchand, 7. Peverley. Střely na branku: 22:41. Diváci: 17.565.

Buffalo - Ottawa 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 15. Szczechura, 16. Ennis - 2. M. MICHÁLEK, 48. Regin, 61. Cowen. Střely na branku: 29:44. Diváci: 18.690.

Toronto - Carolina 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 56. a 61. Connolly - 59. Ponikarovskij. Střely na branku: 38:19. Diváci: 19.509.

NY Rangers - Dallas 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 56. Daley. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.200.

Pittsburgh - Detroit 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 20. Malkin - 56. a 60. Cleary, 37. Dacjuk, 46. Franzén. Střely na branku: 26:25. Diváci: 18.592.

Colorado - San Jose 4:3 po sn. (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 20. Elliott, 47. Winnik, 52. Duchene (HEJDUK), rozhodující sam. nájezd Landeskog - 24. McGinn, 34. Boyle, 60. Marleau. Střely na branku: 33:30. Diváci: 14.374.

Columbus - Vancouver 2:1 po sn. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Carter, rozhodující sam. nájezd Nash - 49. Lapierre. Střely na branku: 30:32. Diváci: 15.808.

Montreal - NY Islanders 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)
Branky: 10. A. Kosticyn (PLEKANEC, T. KABERLE), 14. Darche, 41. E. Cole, 54. Nokelainen, 60. Gill - 8. Moulson, 46. Bailey, 52. Tavares. Střely na branku: 29:32. Diváci: 21.273.

Florida - New Jersey 2:3 po sn. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. a 28. Versteeg - 29. ELIÁŠ, 48. Parise, rozhodující sam. nájezd Kovalčuk. Střely na branku: 26:34. Diváci: 14.669.

Nashville - Calgary 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 12. Halischuk, 44. Wilson - 27. Glencross. Střely na branku: 45:36. Diváci: 14.813.

Winnipeg - Minnesota 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 29. Bogosian, 56. Little - 25. Latendresse. ONDŘEJ PAVELEC odchytal za Winnipeg celý zápas, z 35 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,1 procenta. Střely na branku: 27:35. Diváci: 15.004.

Washington - Philadelphia 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: 54. Halpern - 17. Hartnell (JÁGR), 28. Bourdon, 35. Simmonds, 38. Talbot, 46. Voráček. TOMÁŠ VOKOUN odchytal za Washington 40 minut, z 21 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81 procent, MICHAL NEUVIRTH odchytal za Washington 20 minut, z 12 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 32:33. Diváci: 18.506.