Michálek se blýskl dvěma góly, Hemský nahrával

7:24
NEW YORK - Český hokejový útočník Milan Michálek se v nedělním utkání NHL podílel dvěma góly na výhře Ottawy nad Calgary 6:3 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. U obou branek si připsal asistenci Aleš Hemský, v dresu poražených přihrál na dva góly Jiří Hudler.

MIchal Michálek se blýskl dvěma góly. foto: Reuters

Michálek v 11. minutě otevřel skóre večera, když před brankou šikovně tečoval střelu obránce Erika Karlssona od modré čáry. Podruhé se prosadil 23 sekund před koncem první třetiny, kdy po akci Jasona Spezzy střílel do odkryté branky a svým 16. gólem v sezoně dostal Senators do vedení 2:1.

Hosté skóre v první polovině druhého dějství otočili, ještě do přestávky ale domácí vyrovnali a poté rozhodli o svém vítězství třemi góly v závěrečné třetině. Ottawa tak vyhrála potřetí z posledních čtyř zápasů a v tabulce Východní konference ztrácí šest bodů na poslední postupové místo do play off, které nyní patří Columbusu.

Na Blue Jackets se bodově mohl dotáhnout Washington, který však potřetí z posledních pěti zápasů nezvládl samostatné nájezdy a podlehl Nashvillu po penaltách 3:4. Naopak sedmou příčku v tabulce si upevnil Detroit výhrou 3:2 nad Tampou Bay a ztrácí už jen dva body na šestou Philadelphii, která už v odpoledním utkání prohrála 3:4 po nájezdech s Bostonem.

Bruins si tak pojistili pozici nejlepšího celku NHL. Nejproduktivnější český hráč v lize David Krejčí si ve vítězném týmu připsal jednu asistenci, Jakub Voráček přihrál na dva góly domácích Flyers.

Boston mohl vyhrát už v normální hrací době, jenže 25 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal po Voráčkově přihrávce svým druhým gólem v utkání Vincent Lecavalier. V nájezdech neuspěl nejprve ve čtvrté sérii Krejčí, po něm v páté Voráček a vzápětí Reilly Smith zápas rozhodl.

Krejčí má v čele kanadského bodování českých hráčů 63 bodů (16+47), Voráček je s 56 body (21+35) třetí za Jaromírem Jágrem z New Jersey. Bruins potřetí za sebou zvítězili a bodovali dokonce už v 16. zápase v řadě, naposledy prohráli po šedesáti minutách 1. března s Washingtonem.

Výsledky NHL:

Ottawa - Calgary 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Branky: 11. a 20. M. Michálek (na obě Hemský), 37. a 59. Turris, 42. Cowen, 53. MacArthur - 14. Stajan (Hudler), 24. Byron, 28. Monahan (Hudler). Střely na branku: 37:40. Diváci: 18 505.

Detroit - Tampa Bay 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 12. Andersson, 16. Nyquist, 37. Legwand - 9. Filppula, 56. S. Salo. Střely na branku: 30:28. Diváci: 20 066.

Edmonton - NY Rangers 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky: 17. a 44. Zuccarello, 30. a 34. Nash, 25. Brassard. Střely na branku: 26:32. Diváci: 16 839.

Pittsburgh - Chicago 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 56. a 59. Crosby, 10. Neal, 11. Stempniak - 32. Brookbank. Střely na branku: 27:26. Diváci: 18 655.

Nashville - Washington 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. a 19. P. Hornqvist, 49. Weber, rozh. nájezd C. Smith - 5. a 35. Brouwer, 53. Bäckström. Střely na branku: 29:26. Diváci: 16 553.

Philadelphia - Boston 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. a 60. Lecavalier (na druhou Voráček), 20. Timonen (Voráček) - 11. Meszároš, 26. Chára (Krejčí), 32. Bergeron, rozh. nájezd R. Smith. Střely na branku: 52:30. Diváci: 19 958.