Michálek režíroval vítězství nad Floridou, Vokoun pětkrát inkasoval

9:59
OTTAWA - Útočník Milan Michálek přispěl ve čtvrtečním utkání NHL gólem a asistencí k vítězství Ottawy 5:3 nad Floridou a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Panteři sice vyhráli první třetinu 1:0, pak však pětkrát za sebou inkasovali, včetně tří branek v druhém dějství.

Daniel Alfredsson (vlevo) a Milan Michálek foto: Reuters

Kanonádu Ottawy odstartoval ve 26. minutě právě Michálek, jenž ve vlastním oslabení zakončil brejk dva na jednoho. Na Tomáše Vokouna, jenž si připsal 23 zákroků, následně vyzráli ještě Mike Fisher, Zack Smith, Alexej Kovaljov a Daniel Alfredsson. Teprve poté se Panterům podařilo dvěma brankami porážku zmírnit.

Kanadské bodování

1. Stamkos (Tampa Bay) 9 18 (8+10)
2. Ch. Stewart (Colorado) 10 14 (8+6)
3. Getzlaf (Anaheim) 10 13 (3+10)
4. Sharp (Chicago) 10 12 (9+3)
5. D. Sedin (Vancouver) 9 12 (7+5)
6. Alfredsson (Ottawa) 10 12 (6+6), Crosby (Pittsburgh) 10 12 (6+6)
81. Krejčí (Boston) 7 7 (1+6)

"Nechali jsme v tom Tomáše pěkně vykoupat," omlouval se Vokounovi obránce Floridy Dennis Wideman. "Předvedl několik skvělých zákroků, jenže když nabídneme soupeři, jako je Ottawa, tolik brejkových situací, je jasné, že budeme potrestáni. Tomáš se mohl přetrhnout, jenže my jsme je stále častěji pouštěli do vyložených šancí," dodal Wideman, jehož tým prohrál třetí z posledních čtyř zápasů.

Radek Dvořák nastoupil v dresu Panterů k 568. utkání a posunul se na druhé místo v klubových tabulkách v počtu odehraných zápasů. Aby překonal týmového lídra Róberta Švehlu, musí nastoupit ještě k šesti duelům. Pouze z tribuny sledoval utkání kvůli nevýrazným výkonům Michael Frolík.

Po sedmizápasovém střeleckém půstu se ve čtvrtek prosadil také další český útočník Radim Vrbata, jenž pomohl gólem k výhře Phoenixu 4:2 na ledě Detroitu. Kojoti, kteří přerušili sérii tří porážek, rozhodli o svém úspěchu už v první třetině, v níž přestříleli soupeře 15:11 a na góly vyhráli 3:0.

Vrbata otevřel skóre zápasu v 8. minutě, když se zmocnil puku ve středním pásmu, protáhl se mezi dvěma obránci a samostatný nájezd na brankáře Chrise Osgooda zakončil perfektním bekhendovým blafákem. Asistenci u gólu si připsal Petr Průcha. Do první přestávky se prosadili ještě v přesilové hře Keith Yandle a naopak v oslabení Lauri Korpikoski.

Sestřihy ze zápasa Phoenix - Detroit

"První třetina byla naší nejlepší třetinou v letošní sezoně, až na ta tři zbytečná vyloučení," prohlásil trenér Kojotů Dave Tippett, jenž před utkáním nebyl spokojen s výkonem klíčových hráčů mužstva, s výjimkou brankáře Ilji Bryzgalova. Ten byl pro svůj tým znovu oporou, když pochytal 43 střel.

Jedenáctigólovou přestřelku viděli fanoušci v Calgary, které podlehlo Coloradu 5:6. Domácí v utkání vedli 3:1 a 4:3, nakonec se však radovali hosté. Vítězný gól vstřelil dvě minuty a dvacet sekund před koncem třetí třetiny Daniel Winnik.

Hvězdou zápasu se stal útočník Avalanche Chris Stewart, který byl autorem prvních tří gólů svého mužstva. Druhého hattricku v kariéře dosáhl poté, co v 37. minutě v rozmezí 29 sekund vstřelil dva góly a vyrovnal z 1:3 na 3:3. U prvního Stewartova gólu si připsal asistenci Milan Hejduk, který tak bodoval už v pátém utkání za sebou.

Video ze zápasu Washington - Minnesota

Druhý zápas ve dvou dnech odchytal český brankář Michal Neuvirth. Poté, co ve středu vychytal své premiérové čisté konto v NHL, inkasoval v duelu s Minnesotou dva góly a jeho Washington prohrál 1:2. Capitals byli tentokrát téměř neškodní, vypálili jen 22 střel a jejich jediný gól vstřelil až minutu a třicet šest sekund před závěrečnou sirénou Alexander Ovečkin.

"Padesát minut jsme hráli strašně. Jsem zklamaný, jak hráči k utkání přistoupili," řekl po utkání trenér Washingtonu Bruce Boudreau. "Vůbec jsme nestříleli, nedohrávali jsme osobní souboje, nebyli jsme dostatečně důrazní před brankou," doplnil ho frustrovaný Ovečkin.

První gól v NHL vstřelil Taylor Hall, jednička letošního draftu. Devatenáctiletý útočník Edmontonu svou trefou zařídil pro Oilers zisk jednoho bodu v utkání na ledě Columbusu, které nakonec domácí vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech.

Výsledky NHL

Boston - Toronto 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 20. Bergeron, 33. Seguin.
Střely na branku: 32:20. Diváci: 17.565.

Detroit - Phoenix 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Branky: 34. Franzén (Hudler), 44. Holmström - 12. a 60. Korpikoski, 8. Vrbata (Průcha), 9. Yandle.
Střely na branku: 45:36. Diváci: 18.165.

Columbus - Edmonton 3:2 po sam. náj. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Pahlsson, 19. Wilson, rozh. nájezd Nash - 8. Horcoff, 50. Hall (Hemský).
Střely na branku: 41:27. Diváci: 9.128.

Calgary - Colorado 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)
Branky: 7. Hagman, 14. Jackman, 32. Stajan, 39. O. Jokinen, 55. Tanguay - 8., 37. a 37. Stewart (na první Hejduk), 42. Yip, 47. Galiardi, 58. Winnik.
Střely na branku: 19:36. Diváci: 19.289.

Nashville - St. Louis 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 33. Steen, 53. Berglund, 56. D'Agostini.
Střely na branku: 24:34. Diváci: 15.506.

Minnesota - Washington 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 8. Kobasew, 40. M. Koivu (Židlický) - 59. Ovečkin.

Michal Neuvirth odchytal za Washington 59 minut, ze 17 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 88,2 procenta. Střely na branku: 17:22. Diváci: 17.352.

Dallas - Los Angeles 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky: 17. B. Richards, 51. Segal - 4. Brown, 34. Ponikarovskij, 34. Simmonds, 45. Mitchell, 59. Justin Williams.
Střely na branku: 32:24. Diváci: 11.306.

Ottawa - Florida 5:3 (0:1, 3:0, 2:2)
Branky: 26. M. Michálek, 34. Fisher, 35. Z. Smith, 42. Kovaljov, 44. Alfredsson (M. Michálek) - 11. McCabe, 47. Higgins, 60. Santorelli.

Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 28 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 82,1 procenta. Střely na branku: 28:31. Diváci: 16.294.