Michálek přispěl ke kanonádě Ottawy. Dva góly Frolíka Calgary nestačily

7:16
NEW YORK - Útočník Milan Michálek se v hokejové NHL podílel jedním gólem na kanonádě Ottawy, která přestřílela Dallas na jeho ledě 7:4. Ve druhém úterním zápase se dvakrát prosadil Michael Frolík, jeho Calgary ale prohrálo v Anaheimu 3:5.

Michael Frolík slaví gól. foto: AP

Michálek, který 7. prosince oslaví 31. narozeniny, skóroval ve druhém zápase za sebou. Před třemi dny pomohl k výhře 4:0 nad Philadelphií, když na konci druhé třetiny dával třetí gól. Tentokrát se rodák z Jindřichova Hradce prosadil už v závěru úvodní dvacetiminutovky, kdy Dallas ztratil puk ve svém obranném pásmu a Michálek pohotovou ranou švihem z levého kruhu pro vhazování zvyšoval na 2:0. Byl to jeho pátý gól v sezoně.

Ottawa poté v souboji s nejlepším týmem Západní konference, který vyhrál předchozích pět zápasů, utekla až do vedení 5:1. Domácí ve třetí třetině ještě snížili na rozdíl dvou gólů, stáhnout manko už se jim ale nepovedlo. Nic platné jim nebyly ani dva góly Jamieho Benna, který si s 16 brankami upevnil pozici nejlepšího střelce ligy.

Frolík v 6. minutě otevřel skóre utkání v Anaheimu, kde po necelých 11 minutách vedlo Calgary 2:0. Kačeři ještě do první přestávky vyrovnali, ve druhé třetině však Frolík hostům znovu vrátil vedení. Jenže ve třetím dějství domácí hokejisté zápas otočili, když se hned v úvodu v rozmezí dvou minut a osmi sekund trefili Rickard Rakell a Corey Perry, pojistku pak přidal sekundu před koncem při power-play trefou do prázdné branky Ryan Kesler.

Výsledky NHL

Anaheim - Calgary 5:3 (2:2, 0:1, 3:0) Branky: 13. a 45. Perry, 17. a 42. Rakell, 60. Kesler - 6. a 36. Frolík, 11. Bennett. Střely na branku: 32:25. Diváci: 15.688. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Perry, 3. Rakell (všichni Anaheim).

Dallas - Ottawa 4:7 (0:2, 1:2, 3:3) Branky: 47. a 57. Jamie Benn, 28. Sharp, 49. Seguin - 38. a 59. Hoffman, 45. a 51. Pageau, 8. Ryan, 19. M. Michálek, 33. Stone. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Pageau, 2. Stone (oba Ottawa), 3. Jamie Benn (Dallas).