Michael Frolík se poprvé v dresu Calgary předvedl. Vstřelil hattrick

7:16
EDMONTON - Michael Frolík čekal po letním přesunu z Winnipegu až do dvanáctého zápasu na první gól v dresu Calgary. Střelecké probuzení kladenského odchovance odnesl Edmonton, kde skóroval třikrát a zařídil týmu výhru 5:4. Frolík, první hvězda zápasu, zkompletoval svůj první hattrick v NHL v čase 59:51, kdy střelou z ostrého úhlu překvapil brankáře Cama Talbota.

Michael Frolík slaví gól. foto: AP

První gól v novém působišti snad nemohl Frolík dosáhnout snadněji. Domácí gólman za brankou špatně rozehrál, puku se zmocnil Matt Stajan a český útočník pohodlně zvyšoval střelou do prázdné klece na 2:0. Při druhé trefě, kterou ještě v úvodní třetině upravil stav na 3:1, stál Frolík na správném místě, neboť od jeho brusle se do branky odrazila střela Krise Russella.

V prostřední části vstřelily oba týmy po jednom gólu, ale úvod závěrečné třetiny patřil domácím, kteří dvěma zásahy srovnali krok. Prodloužení pak odmítl Frolík, který zasadil Edmontonu devět sekund před koncem základní hrací doby dokonalé KO. Vítězný gól českého útočníka zároveň pomohl Calgary protrhnout sérii čtyř proher.

David Krejčí si připsal 300. asistenci. Jágr poprvé do zápasu nenastoupil

Oba čeští brankáři, kteří zasáhli do sobotního programu soutěže, vychytali výhru. Petr Mrázek přispěl 33 zásahy k úspěšné odvetě Detroitu, který Ottawě vítězstvím 5:3 oplatil den starou porážku. Red Wings měli zápas pod kontrolou, Mrázkovi soupeř zkazil čísla dvěma góly ze samotného závěru, kterými korigoval čtyřbrankové manko.

Ondřej Pavelec dovedl Winnipeg k vítězství 3:2 v Columbusu. Kladenský odchovanec nebyl v utkání pod velkou palbou, prošlo na něho jen 21 střel. Jets položili základ úspěchu už v první třetině, v níž vstřelili všechny branky.

Na Floridě věřili, že proti Washingtonu už vyrukují i s Jaromírem Jágrem v sestavě, ale podruhé za sebou se museli vypořádat s absencí českého útočníka. Bez něho Panthers prohráli 1:2 v prodloužení.