Míč byl po Schickově zákroku ‚skoro‘ v brance. Gól to ale nebyl

16:36
PRAHA - Je to těžko stravitelný fakt, těžko pochopitelná pravda. Fotbalisté Sassuola spílají milimetrovému verdiktu, který jim v utkání na AS Řím sebral gól na 1:1. „Předem bylo rozhodnuto, kdo má vyhrát,“ rýpl si záložník Alfred Duncan po porážce 1:3.

Patrik Schick v zápase se Sassuolem. foto: ČTK/AP

Z reálného pohledu to byl gól, i ze zpomaleného záznamu byste řekli, že míč po nešikovném obranném zásahu českého útočníka Patrika Schicka byl celým objemem za brankovou čárou.

A záviset rozhodnutí na videoasistentovi, nejspíš by Sassuolo v 19. minutě středečního zápasu 18. kola vyrovnalo na 1:1.

Jenže míč se titěrným kouskem dotkl brankové čáry, ukázala branková technologie. Lidským okem to postřehnout nešlo.

Goal line technology na milimetry rozpozná, jestli byl míč celým objemem za čárou.

V televizním přenosu se objevil záběr, jak se míč od Schickovy holeně odrazil od břevna, dopadl na zem a rozsvítil se nápis „no goal“.

Když se pak obrázek míče a brankové čáry objevil na sociálních sítích, ghanský záložník Duncan to těžce nesl.

„Jasně, klid, to není gól. Ostuda, takhle můžeme dál ničit fotbal tím, že předem rozhodneme, kdo vyhraje,“ napsal na svůj twitterový účet. Později své vyjádření smazal.

V italské lize už druhým rokem na všech ligových zápasech používají videoasistenty i brankovou technologii.

Patrik Schick (číslo 14) slaví branku se svými spoluhráči.

V utkání AS Řím a Sassuola si hlavní sudí Giacomelli di Trieste prohlížel záznam už po pár minutách, aby se ujistil o faulu jednoho z hostujících beků na Schicka a potvrdil nařízení penalty.

Vzápětí se hosté domáhali uznání branky, ale speciální hodinky sudímu nesignalizovaly, že po Schickově obranném zákroku byl míč opravdu celým objemem za čárou.

Krátce poté český útočník utekl obraně, udělal kličku brankáři a dal na 2:0. Po hodině hry domácí zvýšili na 3:0, hosté korigovali v poslední minutě na konečných 3:1 pro římský celek.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...