Mezi osm nejlepších týmů v poháru proklouzli i Bohemians. V Příbrami vyhráli 2:1

18:54
PŘÍBRAM/PRAHA - Fotbalisté Bohemians Praha 1905 postoupili mezi osm nejlepších celků MOL Cupu. V osmifinále české pohárové soutěže vyhráli 2:1 v Příbrami, oba jejich góly dal David Bartek. Za domácí už jen snížil Marek Kodr. Do čtvrtfinále se Klokani dostali teprve podruhé od roku 1993, poprvé to bylo v sezoně 2016/17.

Z gólu se radují hráči Bohemians (v modrých dresech zleva) Dominik Mašek, autor branky David Bartek a Jan Záviška. foto: ČTK

Duel byl soubojem týmů, které se aktuálně v lize spíše trápí. Bohemians vyhráli jen jednou z posledních sedmi utkání, Příbram dokonce poslední čtyři zápasy prohrála při skóre 1:18.

Zatímco úvodní šanci Příbrami nevyužil Voltr, Bohemians se v osmé minutě ujali vedení z první vážnější příležitosti. Střelu Hilála dorazil Bartek.

Po hodině hry mohli hosté zvýšit, ale Hilál trefil z přímého kopu jen tyč. Ale o sedm minut později už to bylo 2:0, poté co se Bartek prosadil střelou z hranice vápna.

Domácí zabrali až v poslední čtvrthodině. Nejprve Hlúpik po úniku nepřehodil gólmana a chvíli na to po rohovém kopu snížil Kodr. Víc už ale Příbramští nevymysleli a ze soutěže vypadli.