Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Messiho paráda dorazila oslabený Real

20:58aktualizováno  23:00
PRAHA - Úvodní semifinále Ligy mistrů vyhrála Barcelona na půdě Realu Madrid 2:0 díky dvěma brankám Lionela Messiho. Real dohrával o deseti a s koučem Mourinhem na tribuně. Po hodině hry byl velice přísně vyloučen Pepe. Odveta je na programu příští týden.

Barcelona (Messi). foto: Reuters

Úvodních pětačtyřicet minut moc fotbalové krásy nepřineslo. Hra se často kouskovala kvůli protestům na adresu hlavního sudího za jakýkoliv verdikt.

Hru tvořila spíše Barcelona, ale i Real v závěru první půle převzal iniciativu. Gólmani ale nekapitulovali, a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu. O přestávce se strhla mela v tunelu před šatnami. Nakonec si červenou kartu vykoledoval náhradní brankář Barcelony Pinto.

Real Madrid - Barcelona (červená karta pro Pepeho).

Veledůležitý moment utkání se stal v 61. minutě. Za "šlapák" byl přísně vyloučen domácí záložník Pepe a Real Madrid dohrával v deseti. O dvě minuty poté byl navíc vykázán na tribunu portugalský stratég ve službách madridského klubu Mourinho.

To hrálo do karet katalánského celku, který si postupem času vytvořil souvislý tlak. Ten přetavil ve vedoucí branku v 76. minutě. Na Afellayův centr si hbitě naběhl Messi a mezi Casillasovy nohy otevřel skóre utkání.

Real Madrid - Barcelona (Messi).

Nálepku nejlepšího fotbalisty na světě korunoval argentinský záložník v 87. minutě. Mezi třemi madridskými obránci proběhl jako ve slalomu a Casillase překonal podruhé.

Barcelona si tak z Madridu odvezla slibné dvoubrankové vedení. Odveta je na programu za týden v úterý.

Úvodní semifinále Ligy mistrů:

Real Madrid - FC Barcelona 0:2 (0:0)
Branky: 76. a 87. Messi. Rozhodčí: Stark - Salver, Picker (všichni Něm.). ŽK: Arbeloa, Ramos, Adebayor - Alvés, Mascherano. ČK: 61. Pepe - 45. Pinto. Diváci: 71.657.

Real: Casillas - Arbeloa, Ramos, Albiol, Marcelo - Diarra, Pepe, Xabi Alonso - Özil (46. Adebayor), Ronaldo, Di María. Trenér: Mourinho.

Barcelona: Valdés - Alvés, Mascherano, Piqué, Puyol - Xavi, Busquets, Keita - Villa (90. Sergi Roberto), Messi, Pedro (71. Afellay). Trenér: Guardiola.