Messi vysvobodil utrápenou Barcelonu. Náskok na Real zůstal

23:34
MADRID - Fotbalisté Barcelony se po výhře 2:1 nad Bilbaem udrželi v čele tabulky španělské ligy s pětibodovým náskokem na druhý Real Madrid. Na tříbodový zisk se však Katalánci ve 24. kole hodně nadřeli.

Lionel Messi foto: Reuters

Zajistil jim ho až deset minut před koncem Lionel Messi, který se svým pětadvacátým gólem v sezoně dostal do čela tabulky střelců před Cristiana Ronalda.

Nepřehlédněte

Barcelona doma potvrdila roli favorita hned ve 4. minutě. Xavi vyslal za obranu Alvése, ten našel nabíhajícího Villu a pro španělského kanonýra nebyl problém pošestnácté v sezoně skórovat. Po změně stran však sudí odpískal ve prospěch Bilbaa pokutový kop a Iraola vyrovnal. Až deset minut před koncem utekl po pravé straně znovu Alvés, našel Messiho a ten rozhodl.

NEJ evropští střelci

Anglie (27. kolo): 19 - Berbatov (Manchester United), 18 - Tévez (Manchester City), 11 - Carroll (Newcastle/Liverpool).

Francie (24. kolo): 16 - Sow (Lille), 15 - Gameiro (Lorient), 13 - Nené (PSG), ... 2 - mj. LIČKA (Brest), PLAŠIL (Bordeaux), 1 - mj. MIČOLA (Brest).

Itálie (26. kolo): 20 - Cavani (Neapol), 18 - Di Natale (Udine), 15 - Eto'o (Inter), ... 5 - mj. KOZÁK (Lazio).

Německo (23. kolo): 18 - Gomez (Bayern), 16 - Cissé (Freiburg), 14 - Gekas (Frankfurt), 5 - mj. MORÁVEK (Kaiserslautern), 1 - mj. KADLEC (Leverkusen).

Španělsko (24. kolo): 25 - Messi (Barcelona), 24 - Cristiano Ronaldo (Real Madrid), 16 - Villa (Barcelona).

Souboj českých fotbalistů ve španělské lize vyzněl pro Tomáše Ujfalušiho. Atlético Madrid po sérii čtyř porážek zvítězilo v Zaragoze 1:0, Ujfaluši i domácí zadák Jiří Jarošík odehráli celý zápas.

Sobotní utkání na stadionu La Romareda rozhodl gól argentinského útočníka Sergia Agüera z 65. minuty. Do té doby domácí tým při soupeřových příležitostech několikrát podržel brankář Leo Franco, v závěru naopak tlačila Zaragoza a mohla vyrovnat.

Nigerijec Ikechukwu Uche, který se vrátil po zranění kolena a téměř půldruharoční pauze, trefil v 88. minutě břevno. O chvíli později podobně dopadla i šance jeho spoluhráče Nicolase Bertola.

Agüero, jenž dal osmý gól v sezoně, zápas kvůli svalovému zranění nedohrál. Atlético je v tabulce sedmé a opět se přiblížilo k pozicím, které zajišťují účast v pohárové Evropě. Zaragoza klesla na osmnácté místo, které znamená sestup.

V utkání mezi Almeríí a La Coruňou se stal nečekaným hrdinou hostující brankář Daniel Aranzubia, který ve čtvrté minutě nastavení naběhl do vápna soupeře na rohový kop a svým premiérovým gólem v kariéře vybojoval pro La Coruňu bod za remízu 1:1.

"Tohle nenatrénujete. Byla to otázka štěstí. Prostě to někdy takhle vyjde," řekl pro španělský rozhlas Aranzubia. "Párkrát už jsem ve vápně soupeře byl, ale nikdy z toho nebyl gól. Až dnes. Jen jsem se snažil kopírovat to, co dělali moji spoluhráči," dodal.