Góly číslo 300 a 301. Messi zařídil obrat Barcelony

21:52
MADRID - Opět zářil. Hvězdný fotbalista Lionel Messi dvěma góly otočil zápas s Granadou, a zařídil tak vítězství Barcelony 2:1. Argentinská hvězda vstřelila svůj 300. a 301. gól v dresu katalánského velkoklubu.

Barcelona (Piqué a Messi) foto: ČTK

Tým z druhé poloviny tabulky Granada se ujal vedení v 26. minutě, když z hranice ofsajdu zblízka skóroval útočník Ighalo. Outsider udržel náskok do poločasové přestávky, ale po ní už překvapivý výsledek do konce nedotáhl.

Vyrovnávací gól vstřelil Messi v 50. minutě. Po Fabregasově střele byl u míče jako první, dorazil ho do brány a oslavil svou 300. trefu v dresu Barcelony. Tu první si za první tým připsal před necelými osmi lety.

To ale od argentinského kanonýra nebylo vše - sedmnáct minut před koncem se Messi ujal přímého kopu a dobře umístěnou střelou rozhodl o vítězství svého týmu 2:1.

Barceloně se tak povedlo navázat na výhru nad Getafe a v čele tabulky má patnáctibodový náskok na druhé Atlético Madrid, které však hraje v neděli ve Valladolidu. Třetí Real Madrid čeká souboj s Rayem Vallecanem.

24. kolo španělské ligy

Getafe - Vigo 3:1 (10. Colunga, 34. Diego Castro, 42. Federico Fernández - 20. Augusto Fernández), Málaga - Bilbao 1:0 (18. Saviola), Granada - FC Barcelona 1:2 (26. Ighalo - 50. a 73. Messi).