Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Messi si po bezgólové remíze se Slavií spravil náladu, Celtě vstřelil hattrick

Lionel Messi vsítil hattrick foto: Reuters

Fotbalisté Barcelony si spravili náladu po úterní bezgólové remíze s pražskou Slavií v Lize mistrů vítězstvím 4:1 v domácí soutěži nad Celtou Vigo. Hattrickem se blýskl Lionel Messi a Katalánci po 13. kole španělské ligy vedou tabulku o skóre před Realem Madrid, jenž dnes podobně deklasoval 4:0 Eibar.
  23:22

Messi vstřelil všechny góly ze standardních situací. Skóre argentinský kanonýr otevřel ve 23. minutě z penalty a poté v první nastavené minutě prvního poločasu a tři minuty po přestávce zkompletoval hattrick precizně provedenými přímými kopy. Vyrovnal tak rekord svého někdejšího rivala z Realu Cristiana Ronalda v počtu 34 hattricků ve španělské lize.

Lionel Messi vsítil hattrick

Kapitán Barcelony se nicméně zapletl i do jediného gólu hostů. Po jeho faulu před pokutovým územím vyrovnal ve 42. minutě také z trestného kopu Lucas Olaza. Skóre zápasu uzavřel pět minut před koncem Sergio Busquets a Barcelona se po předchozí ligové prohře v Levante a domácí remíze se Slavií v LM dočkala jasného vítězství.

K výhře Realu přispěl dvěma góly nejlepší střelec soutěže Karim Benzema. Francouzský kanonýr nastřílel v tomto ročníku během 13 kol už jedenáct branek. Díky dnešním zásahům překonal se 157 ligovými brankami v klubovém pořadí legendárního Ference Puskáse a posunul se na šesté místo. Před sebou má nyní Huga Sáncheze, který dal za Real ve španělské nejvyšší soutěži 164 branek.

Benzema otevřel skóre v 17. minutě střelou z ostrého úhlu a po necelé půlhodině hry zvýšil z penalty po faulu na Lucase už na 3:0. Mezitím proměnil pokutový kop také Sergio Ramos poté, co domácí ve vápně nedovoleně zastavili Edena Hazarda. Výhru Realu zpečetil v druhém poločase Federico Valverde.

Real částečně napravil předchozí domácí remízu 0:0 s Betisem Sevilla a přiblížil se nejvyššímu domácímu vítězství, které si připsal před deseti dny proti Leganés (5:0).