Messi řval v tunelu na rozhodčího, druhou půli pískal pro Barcu, stěžuje si kapitán Realu

13:00
PRAHA - Jak už to tak ve vzájemných zápasech Barcelony s Realem Madrid bývá, i tentokrát se na hřišti jiskřilo. Osm žlutých karet, jedna červená, neodpískaný pokutový kop. Rozhodčí Alejandro Hernández měl ve fotbalovém utkání 36. kola španělské ligy, které skončilo nerozhodně 2:2, nelehkou úlohu. Jenže podle kapitána Realu Sergia Ramose se nechal ovlivnit Lionelem Messim.

Sergio Ramos v rozmíšce s Luisem Suárezem (vlevo). Přihlíží Casemiro. foto: Reuters

Barcelona dvakrát ztratila vedení. Ve šlágru ligy remizovala s Realem

„V tunelu na něj trochu zatlačil. Nevím, jestli jsou tam kamery, které to zaznamenaly. Možná kvůli tomu v druhé půli rozhodoval rozdílně,“ myslí si Ramos.

Během úvodního poločasu se utkání postupně vyostřovalo. V nastaveném čase Gareth Bale nevybíravě přišlápl barcelonského soupeře Samuela Umtitiho, sudí Hernández ale zákrok velšského fotbalisty kartou nepotrestal.

Vzápětí však mimo hru Sergi Roberto atakoval Marcela a hlavní arbitr barcelonského krajního obránce vyloučil. Velice přísně.

A pak přišla situace, o které mluvil Ramos. Navíc obvinil Luise Suáreze ze simulování.

El Clasico - FC Barcelona vs. Real Madrid.

Když zůstal v prvním poločase uruguayský útočník ležet na trávníku, hráči Realu pokračovali ve hře, což vyvolalo velkou nevoli v řadách jejich protivníka.

„Když soupeř leží na zemi a vypadá to s ním vážně, normálně odkopnete míč do zámezí. Jenže Suáreze už trochu znám a vím, jaký je,“ uvedl.

V závěru vyrovnaného duelu měl navíc Real zřejmě kopat penaltu po zákroku Jordiho Alby na Marcela.

Střídáme! Ronaldo má problém s kotníkem

Příliš často se nevidí, aby byl Cristiano Ronaldo vůbec střídán, natož aby musel ze hřiště už o přestávce.

Tentokrát však byly na vině zdravotní problémy. Po své brance z 15. minuty mu přišlápl kotník Gerard Piqué. Portugalec poločas dokončil, dál už to ale nešlo.

„Teď na tom není úplně dobře, ale myslím si, že to nebude nic vážného. V pondělí půjde na rentgen. Na finále Ligy mistrů by měl připravený,“ sdělil po utkání Zinédine Zidane, kouč Realu.

Francouzský trenér byl s úrovní souboje spokojený, pochopení měl i pro sudího Hernándeze: „Tohle utkání mělo od všeho trochu. Dovedu si představit, že pro rozhodčího bylo velice obtížné.“

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...