Messi posunul hranice možností, o dva góly vylepšil rekord

22:26aktualizováno  22:50
CÓRDOBA - Argentinský fotbalista Lionel Messi je k neudržení a o další dva góly vylepšil rekordní bilanci za kalendářní rok. Kanonýr Barcelony v neděli pokořil čtyřicet let starý rekord německého útočníka Gerda Müllera, autora 85 branek z roku 1972, dnes ve Španělském poháru proti druholigové Córdobě sám zařídil výhru 2:0 a letos má na kontě už 88 zásahů.

Barcelona (Messi) foto: Reuters

Pětadvacetiletý Messi otevřel skóre pohárového osmifinále v 11. minutě po centru Davida Villy. Rekordní bilanci o další gól vylepšil trojnásobný nejlepší fotbalista světa v 74. minutě. Ideálně mu tentokrát připravil pozici Thiago Alcantara.

Rekord by však mohl ještě vylepšit, do konce roku Barcelona odehraje ještě dvě utkání. Pohárovou odvetu s Córdobou pak bude hostit 10. ledna.