Messi brankou řídil obrat Barcelony, ta se přiblížila k titulu

20:44
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony otočili ve španělské lize domácí utkání s Vallecanem a výhrou 3:1 udrželi sedmibodový náskok na prvním místě tabulky.

Lionel Messi slaví vítěznou branku do sítě Rayo Vallecano foto: Reuters

Předposlední tým La Ligy na Camp Nou překvapivě vedl po individuální akci De Tomáse z 24. minuty. Katalánci ale vyrovnali těsně před pauzou, Messiho přímý kop poslal hlavou do branky stoper Piqué.

Obrat už zařídil sám Messi, když v 50. minutě proměnil penaltu po faulu na Semeda. Hvězdný Argentinec je s 26 góly a 12 asistencemi nejlepším střelcem i nahrávačem v rámci pěti nejprestižnějších evropských lig. Třetí zásah Barcelony přidal v závěru Suárez.

Lionel Messi slaví vítěznou branku do sítě Rayo Vallecano
Lionel Messi slaví hattrick do sítě Sevilly

Atlético Madrid porazilo na svém hřišti Leganés 1:0 a upevnilo si druhé místo v tabulce.

V 50. minutě sice Saúlovi chytil brankář Lunin penaltu, španělský záložník ale své zaváhání napravil z dorážky a postaral se o jediný gól utkání. Svěřenci trenéra Simeoneho tak potvrdili bilanci nejlepšího týmu La Ligy v domácích zápasech.

Alavés remizoval doma s Eibarem 1:1 a drží pětizápasovou sérii bez porážky. Pátý tým tabulky šel do vedení v 58. minutě, kdy se z úhlu trefil Inui. Japonský reprezentant skóroval v druhém zápase po sobě poprvé od prosince 2017, kdy se mu to povedlo právě v dresu Eibaru.

Hosté vyrovnali na konečných 1:1 v 71. minutě zásluhou Cardony. Eibar zůstává na desátém místě, Alavés je nadále na pohárových příčkách.