Mešanovič se vykoupil za zahozenou penaltu dvěma góly, v MOL Cupu jdou dál i Jablonec, Olomouc a Teplice

17:55aktualizováno  19:06
PRAHA - Fotbalisté Mladé Boleslavi a Jablonce postoupili do osmifinále poháru. Středočeši ve 3. kole MOL Cupu doma porazili druholigovou Chrudim po obratu 4:2.

Muris Mešanovič (vpravo) se proti Chrudimi vykoupil dvěma góly. foto: ČTK

Slavia doma těsně porazila Mladou Boleslav. Hubené vítězství trefil Olayinka

Dva góly vítězů dal střídající útočník Muris Mešanovič, který tak částečně napravil zahozenou penaltu ze sobotního prvoligového zápasu na Slavii.

Jablonec se na svém hřišti trápil s jiným druholigovým soupeřem Zbrojovkou Brno, ale brankou Martina Doležala z 87. minuty zvítězil 3:2.

Do osmifinále postoupily i další prvoligové celky Olomouc a Teplice. Sigma doma porazila brněnskou Líšeň 4:2 i díky dvěma brankám Jakuba Yunise, Severočeši zdolali dalšího soupeře z druhé nejvyšší soutěže Třinec 2:1.

Mladoboleslavští v úvodním poločase neproměnili několik šanci a v 56. minutě překvapivě inkasovali po Hynkově přesné střele. Chvíli poté mohl z pokutového kopu odpovědět ruský kanonýr Komličenko, ale netrefil branku.

Domácí nicméně překvapení nepřipustili a v závěrečné dvacetiminutovce skóre otočili.

Nejprve vyrovnal Brazilec Túlio, mezi 72. a 85. minutou se dvakrát prosadil Bosňan Mešanovič a čtvrtou branku přidal Bucha. V nastavení porážku Chrudimi zmírnil Mastík proměněnou penaltou.

Zbrojovku poslal do vedení ve 24. minutě Růsek, krátce poté srovnal Kratochvíl.

Jeho spoluhráč Jovovič v 71. minutě zvýšil na 2:1 pro severočeské mužstvo, ale hosté rychle odpověděli díky Barišovi. Závěr patřil Jablonci a útočníku Doležalovi, který šťastně propálil brankáře Halousku.

Zbývající zápas 3. kola MOL Cupu je na programu ve středu, kdy se Bohemians 1905 představí na hřišti třetiligového Chlumce nad Cidlinou.

Výsledky 3. kola MOL Cupu:

FK Mladá Boleslav - Chrudim 4:2 (0:0)
Branky:
72. a 85. Mešanovič, 70. Túlio, 89. Bucha - 56. Hynek, 90.+3 Mastík z pen. Rozhodčí: Petřík - Flimmel, Šimáček.
Sestava M. Boleslavi: Šeda - Pech (59. Mešanovič), Jakub Klíma, Tatajev, Túlio - Ladra (46. Matějovský), Budínský, Bucha, Fulnek - Jiří Klíma, Komličenko (79. Provazník).

FK Jablonec - Zbrojovka Brno 3:2 (1:1)
Branky:
31. Kratochvíl, 71. Jovovič, 87. Doležal - 24. Růsek, 75. Bariš. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hurych.
Sestava Jablonce: Hanuš - Holík (89. Kubista), Plechatý, Břečka, Krob - Jovovič (90.+3 Pilík), Kratochvíl, Považanec, Sýkora - Matoušek (63. Chramosta), Doležal.

Sigma Olomouc - Líšeň 4:2 (2:0)
Branky:
30. a 34. Yunis, 51. Štěrba, 90.+1 Tandir - 70. a 85. Hladík. Rozhodčí: Vojkovský - Caletka, Horák. ČK: 73. Ševčík (Líšeň).
Sestava Olomouce: Mandous - Radek Látal, Štěrba, Jemelka (75. Tandir), Kerbr - Zahradníček (46. Houska), Texl, Greššák, González (46. Plšek), Pilař - Yunis.

FK Teplice - Třinec 2:1 (1:1)