24. ledna 2007 22:23 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

ME sportovních dvojic vyhrál německý pár

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Aliona Savchenková, Robin Szolkowy  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aliona Savchenková, Robin Szolkowy | foto: ČTK

Varšava  Německý pár Aliona Savchenková, Robin Szolkowy poprvé v kariéře získal evropský titul v kategorii sportovních dvojic. Z dalších medailí se dnes na šampionátu ve Varšavě radovali zkušení krasobruslaři, kteří se chystají na konec amatérské kariéry. Stříbrní skončili Rusové Maria Petrovová a Alexej Tichonov, bronz vybojovali domácí Poláci Dorota a Mariusz Siudkovi.

Němečtí svěřenci bývalého slavného závodníka ve sportovních dvojicích Ingo Steuera uzavírali dnešní program a od samého začátku své jízdy nenechali nikoho na pochybách, že si přijeli pro titul. Třiadvacetiletá rodačka z Kyjeva a její německý partner zvládli naprosto čistě všechny skoky, mezi něž jako jediní zařadili i obtížnou sekvenci dvou trojitých toeloopů.

Přidali k tomu výborný soulad v piruetách, originální zvedané figury i procítěný projev a za volnou jízdu dostali 134,01 bodu, což byla třetí nejvyšší známka v historii nového systému hodnocení. Z uctivého odstupu bezmála dvaceti bodů se jim v celkovém hodnocení na záda
díval zkušený ruský pár, který podle vlastních slov na mistrovství Evropy startoval naposledy.

Mistři světa z roku 2000 sedm let po tomto triumfu zaostali v technické obtížnosti jízdy, když se nevyvarovali chyb ve skocích ani v sólové piruetě, i ve známce za ostatní složky programu.
Bronzovou medailí se před vlastním publikem rozloučili s evropskou scénou manželé Siudkovi. Ve volné jízdě se sice nevyhnuli drobným zaváháním, ale zvedané figury a naprostý soulad na ledě je vynesly na třetí příčku před další ruský pár Julia Obertasová, Sergej Slavnov. Od varšavského publika se pak jednatřicetiletá Dorota a o tři roky starší Mariusz dočkali ovací vestoje.
Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz