27. srpna 2007 16:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Mazoch se poprvé od pádu objevil na můstku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Pád Jana Mazocha při lednovém závodu v Zakopaném. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pád Jana Mazocha při lednovém závodu v Zakopaném. | foto: Adam JastrzebowskiČTK

PRAHA Jan Mazoch se poprvé od těžkého pádu v Zakopaném vrátil na skokanské můstky. Na utajovaném místě v zahraničí odskákal několik pokusů na malém můstku s konstrukčním bodem K-60.

"Honza se cítí dobře, byl to další krok a zdolání postupného cíle na dlouhé cestě zpět," uvedl v tiskové zprávě skokanův manažer Jan Baier.

Jednadvacetiletý Mazoch se spustil z můstku poté, co v závěru minulého týdne navštívil areál v Zakopaném během závodů letní Grand Prix a také nemocnici v Krakově, kde na začátku roku bojoval deset dní o život.

"Návštěva závodů v Zakopaném pro něho byla velmi motivující a dodala mu ještě více odhodlání," uvedl Baier. Mazochův návrat ke skokům sledoval na dálku s velkým očekáváním i jeho slavný dědeček Jiří Raška, olympijský vítěz z Grenoblu 1968.

"Věděl jsem, že skočí v tomto týdnu, a byl jsem z toho docela nervózní. Ale jsem rád, že
už to má za sebou a je zase skokanem," řekl Raška serveru týden.cz.

Sám zažil podobnou zkušenost. "Na můstek jsem se po pádu vracel až po několika měsících. Tehdy kvůli mně postavili ve Frenštátu můstek a já ho musel takzvaně zajet. Člověk je sice trochu vyklepaný, ale ty pohyby se nezapomínají," uvedl Raška.

Mazoch upadl 22. ledna v druhém kole závodu Světového poháru v Zakopaném poté, co ho srazil silný poryv větru. Kvůli neregulérním podmínkám bylo později druhé kolo zrušeno a skokan Dukly Frenštát dosáhl paradoxně díky 15. místu nejlepšího výsledku v kariéře.
Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz