Marušková ve "své" disciplíně nepostoupila ani do finále

14:35aktualizováno  17:15
LONDÝN - Lenka Marušková nepostoupila na olympijských hrách v Londýně do finále střelby ze sportovní pistole, v níž v Aténách před osmi lety získala stříbro. V kvalifikaci skončila třináctá, k postupu do rozstřelu o finálovou osmičku jí chyběl jediný bod. Soutěž vyhrála Korejka Kim Čang-mi před čínskou obhájkyní prvenství Čchen Jing.

Lenka Marušková foto: ČTK

Po třech z šesti položek patřilo české reprezentantce osmé místo s 292 body, v druhé polovině kvalifikace přidala o dva body méně a klesla mimo postupové pozice. Letos při závodech Světového poháru přitom ani jednou nechyběla na stupních vítězů a v předolympijské generálce v Mnichově skončila třetí.

OHLASY

V nedělní soutěži ve střelbě ze vzduchové pistole, která je považována za její slabší disciplínu, Marušková do finále prošla a obsadila v něm osmé místo.

Kvalifikaci sportovní pistole, v níž se střílí na terče vzdálené 25 metrů, vyhrála s pětibodovým náskokem devatenáctiletá Korejka Kim Čang-mi. Její výkon 591 bodů je novým olympijským rekordem.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.