Erat: Švédsko, nebo Rusko? Je to jedno

14:53
STOCKHOLM - Prohra českých hokejistů s Ruskem 0:2 přinesla i pozitiva. "Důležité je, že se stále zlepšujeme," řekl Martin Erat. Tým trenéra Aloise Hadamczik čeká v úterý odpoledne poslední zápas základní skupiny s Německem. Postup do čtvrtfinále má ale téměř jistý.

Česko (Erat) foto: ČTK

Dvě třetiny jste Rusko přehráli. Cítíte zklamání, že jste nezískali ani bod?
Každá prohra bolí. Důležité ale je, že se stále zlepšujeme. Musíme zvýšit důraz před brankou, clonit brankáři soupeře. S Ruskem jsme padli, ale nic se neděje. Horší by bylo prohrát ve čtvrtfinále.

Malkin zvýšil na 2:0 ve dvojnásobné přesilovce po vašem a Krajíčkově faulu. Zbyly vás síly na obrat?
Vůbec nechápu, co ti rozhodčí tady pískají. Bohužel nás poslali do tří a my jsem inkasovali. To zápas rozhodlo.

Který zákrok máte na mysli?
Oba dva. To jsou zákroky, které jsem snad v životě neviděl, aby je posoudili jako fauly. Asi je v Evropě jiný metr. Ale dostali jsme z oslabení gól, což by se nemělo stávat.

Rusové se ujali vedení hned ve 24. vteřině. Zaspali jste úvod?
Já to ani neviděl. Dostat hned v první minutě gól je ale nepříjemné. Musíme si z toho vzít to pozitivní, hráli jsme dobře čtyřicet minut.