Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Marek Jarolím vs. Plzeň 3:2

19:07
PRAHA - Pražský Eden bouří. Marek Jarolím v 66. minutě proměňuje penaltu a završuje svůj hattrick. Asi málokdo očekával, že jednoznačně rozehranou partii si domácí fotbalisté sami svou nedisciplinovaností a nekoncentrovaností zkomplikují. Plzeňští v posledních deseti minutách snížili na rozdíl jediné branky a sahali dokonce po vyrovnání. Nakonec však sešívaní dramatickou koncovku zvládli a vedou ligu o devět bodů.

Marek Jarolím završuje z penalty svůj hattrick. foto: ČTK

Jak udělat z jednoznačného zápasu drama, tak na toto téma by mohli slávisté po dnešku skládat fotbalovou zkoušku. Více jak 80. minut měl vedoucí celek Gambrinus ligy vývoj dohrávky 17. kola s Plzní jednoznačně ve své moci, ovšem nakonec se strachoval o body.

Po desetiminutovém oťukání dal ráz utkání středopolař domácích Marek Jarolím - ze dvaceti metrů nejprve natáhl levačkou, poté pravačkou - výsledek byl ovšem pokaždé stejný, míč se třepetal v síti - 2:0 pro domácí. Plzeňští byli zralí na ručník, jejich hra byla plná chaosu a nebýt bohorovosti domácích, mohlo být skóre ještě vyšší. Nestalo se.

A do druhé půle vtrhla úplně jiná Plzeň - nebojácná, kombinačně vyspělejší a rychlejší. Přesto se paradoxně trefili domácí. Besta vybídl Jandu, ten byl u míče dříve než brankář Ticháček, jenž jej stáhl a následovala penalta. Tu sešívaný hrdina Marek Jarolím proměnil a završil tak svůj první tříbrankový zápas v lize.

O výsledku se zdálo být rozhodnuto. Naneštěstí tomuto dojmu podlehli také slávisté. A málem za to pykali. 84. minuta - Mlika doráží Horváthovu střelu - 1:3. O čtyři minuty později nenabídnul náhradní sudí (Jílek odkulhal v 80. minutě z poraněnou achillovkou) hostům výhodu a tak nemohla být uznána za gól parádní trefa Limberského. Tentýž hráč se dočkal až v nastaveném čase - 2:3.

Více již hosté nestihli. Slavia tak jako první v sezóně překročila čtyřicetibodovou hranici a díky zaváhání Baníku i Mladé Boleslavi vede nyní ligu o devět bodů. A až na zaváhání ze závěru dnešního zápasu nutno podotknout, že zaslouženě.

DOHRÁVKA 17. KOLA:
Slavia Praha - Viktoria Plzeň 3:2 (2:0)

Branky: 13., 19. a 66. z pen. M. Jarolím - 84. Mlika, 90. Limberský.
Rozhodčí: Jílek - Chytil, Gallo. ŽK: Ticháček, Jiráček, Navrátil (všichni Plzeň). Diváci: 9517.

SESTAVY:
Slavia: Vaniak - Suchý, Hošek, Hubáček, Švento - Janda (70. Belaid), M. Jarolím, Trapp (46. Cissé), Černý - Fořt (86. Pekhart), Besta. Trenér: K. Jarolím.

Plzeň: Ticháček - Ševinský, Navrátil, Polák (46. Halama), Jiráček - Petržela, Limberský, Horváth, Kolář - Rezek (81. Varadi), Krbeček (69. Mlika). Trenér: Vrba.