15. března 2010 16:04, aktualizováno  17:01 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Manévry zahájeny: do Brna dorazili fanoušci Baníku, dva byli zatčeni

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Dva fanoušci ostravského Baníku, kteří přijeli 15. března do Brna na utkání 19. kola první fotbalové ligy, zadrželi policisté hned na vlakovém nádraží v Brně-Slatině. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dva fanoušci ostravského Baníku, kteří přijeli 15. března do Brna na utkání 19. kola první fotbalové ligy, zadrželi policisté hned na vlakovém nádraží v Brně-Slatině. | foto: ČTK

BRNO Do Brna dnes před 15:00 dorazilo na utkání fotbalistů místního 1. FC a Baníku Ostrava asi 250 fanoušků hostů. Přijeli rychlíkem na železniční nádraží Brno-Slatina.

Při nastupování do autobusů, které je převezly na stadion, byli dva zadrženi. Hrubě policisty uráželi, a když neuposlechli opakované výzvy, aby svého jednání zanechali, byli předvedeni k podání vysvětlení. Řekl to mluvčí policie Bohumil Malášek.

Podle něj do 16:00 dorazí do Brna ještě asi 30 baníkovců. Policisté předpokládali, že jich přijede více. Po celou dobu utkání budou držet příznivce Brna i Ostravy zcela oddělené tak, aby mezi nimi nemohly vzniknout potyčky. Hned po utkání budou baníkovci odvezeni na nádraží. Odjet by měli před 20:00.

Dva fanoušci ostravského Baníku, kteří přijeli 15. března do Brna na utkání 19. kola první fotbalové ligy, zadrželi policisté hned na vlakovém nádraží v Brně-Slatině.

Dohrávka 19. kola první fotbalové ligy začíná v 17:30. Ostravští a brněnští fanoušci patří k nejagresivnějším. Loni v únoru v Brně vtrhl houf příznivců Baníku před utkáním na hřiště. Do jejich sektoru je musela zatlačit stovka policistů.

Příznivci brněnského klubu zase v Ostravě řádili v březnu 2004. Při cestě z vlakového nádraží ke stadionu zdemolovali dva autobusy; rozbili okna, vytrhali dveře a poničili další zařízení.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz