Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Mané zařídil Liverpoolu výhru ve šlágru s Chelsea, Son sestřelil Southampton čtyřmi góly

Sadio Mané se raduje z branky do sítě Chelsea. foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu zvládli šlágr druhého kola anglické ligy na hřišti Chelsea, vítězství 2:0 zařídil obhájcům titulu dvěma trefami Sadio Mané. Po faulu na senegalského útočníka navíc dostal červenou kartu domácí stoper Andreas Christensen.
  15:22aktualizováno  19:49

Korejský útočník Son Hung-min nastřílel čtyři góly při výhře Tottenhamu 5:2 v Southamptonu. Na všechny trefy mu nahrál Harry Kane, který se stal šestým hráčem v historii Premier League a prvním Angličanem se čtyřmi asistencemi v jednom utkání. Dvojnásobný nejlepší střelec soutěže navíc sám přidal závěrečnou branku vítězů.

Son Heung-min nastřílel čtyři góly Southamptonu.

Asi klíčový moment šlágru na Stamford Bridge přišel na konci prvního poločasu. Osamocený Mané přebíral za obranou míč a Christensen se mu ve snaze zabránit mu v šanci zavěsil na záda. Následovala červená karta a Chelsea dohrávala celý druhý poločas v oslabení. Dánský stoper byl vyloučen v utkáních těchto dvou soupeřů jako první hráč od únorového souboje v roce 2009, kdy šel předčasně do sprch současný kouč „Blues“ Frank Lampard.

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp poslal do druhé půle čerstvou posilu Thiaga Alcantaru a obhájci titulu bleskově využili přesilovku. V 50. minutě stál Mané na konci pohledné kombinace a hlavou se zblízka nemýlil. O čtyři minuty později senegalský kanonýr vystihl rozehrávku chybujícího gólmana Kepy Arrizabalagy a uklidil míč do prázdné branky.

Čtvrt hodiny před koncem mohl zápas zdramatizovat Jorginho, pokutový kop mu ale chytil brankář Alisson. „Reds“ vyhráli i druhé utkání v nové ligové sezoně. Chelsea naopak nenavázala na úvodní vítězství v Brightonu.

Southampton poslal do vedení Danny Ings, v nastaveném čase prvního poločasu ale začal úřadovat Son Hung-min, který si naběhl na Kaneův pas za obranu a i z mírného úhlu prostřelil brankáře Alexe McCarthyho. Krátce po změně stran přidal další zásah a v 64. minutě zkompletoval jako první Korejec v historii anglické ligy hattrick.

V 74. minutě přidal Son Hung-min čtvrtou trefu, všechny byly přitom takřka totožné - Kane poslal z hloubi pole přihrávku za obranu a korejský útočník si sám před McCarthym poradil. Poprvé se v Premier League stalo, aby jeden hráč asistoval druhému na čtyři góly v jednom zápase. V závěru se ještě trefil z dorážky Kane a na druhé straně z penalty podruhé Ings.

Trenér „Kohoutů“ José Mourinho do utkání ještě nenasadil čerstvé posily z Realu Madrid Garetha Balea a Sergia Reguílona, i tak Tottenham částečně napravil porážku z úvodního kola. Southampton na první body v nové sezoně stále čeká.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...