Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Manchesterské derby vyhráli United díky mladíku Rashfordovi, slaví i Tottenham

19:15
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v anglické lize na hřišti Manchesteru City 1:0. Derby rozhodl v 16. minutě osmnáctiletý útočník Marcus Rashford. Druhý Tottenham po výhře 3:0 nad Bournemouthem znovu snížil ztrátu na vedoucí Leicester na pět bodů.

Mladík Rashford slaví branku do sítě Citizens. foto: ČTK/AP

Liverpool ztratil v Southamptonu dvoubrankový náskok a prohrál 2:3. Na všech gólech vítězů se podílel Graziano Pellé. Záchranářský souboj mezi Newcastlem a Sunderlandem skončil remízou 1:1.

V 16. minutě derby v Manchesteru dostal hosty do vedení po Demichelisově chybě Rashford, který se ve věku 18 let a 141 dní stal nejmladším střelcem v historii prestižních soubojů. V osmi soutěžních zápasech za United se Rashford prosadil pětkrát.

Krátce po změně stran přišla další komplikace pro „Citizens“, když se zranil brankář Hart. Ani závěrečný tlak domácím body nepřinesl a souboj o čtvrté místo, zaručující účast v předkole Ligy mistrů, bude ještě zajímavý. City mají pouze jednobodový náskok na West Ham a právě Manchester United.

Manchester City vs. Manchester United (Marcus Rashford)
Harry Keane se raduje z branky.

Tottenham se dostal do vedení proti Bournemouthu už v první minutě, když po Walkerově pasu oslavil 20. trefu v sezoně Kane. Anglický reprezentant se na tuto metu dostal v druhé sezoně za sebou.

Po čtvrthodině navíc skóroval podruhé a v čele tabulky střelců má dvougólový náskok na Vardyho z Leicesteru. Už nyní vyrovnal svůj počin z minulé sezony. Asistenci si připsal Alli, který Kaneovi v tomto ročníku anglické ligy přihrál už na sedm branek.

I u třetího gólu domácích byl Kane, když jeho střelu ze střední vzdálenosti vyrazil Boruc pouze k Eriksenovi a ten míč dorazil do branky. Tottenham potřetí v řadě bodoval, Bournemouthu se nepovedlo prodloužit sérii tří výher.

PREMIER LEAGUE - 31. KOLO

Newcastle - Sunderland 1:1 (83. Mitrovič - 44. Defoe), Southampton - Liverpool 3:2 (64. a 86. Mané, 83. Pellé - 17. Coutinho, 22. Sturridge), Manchester City - Manchester United 0:1 (16. Rashford), Tottenham - Bournemouth 3:0 (1. a 16. Kane, 52. Eriksen).

Liverpool v Southamptonu po 22 minutách vedl o dvě branky. Nejprve se střelou ze střední vzdálenosti prosadil Coutinho a dal šestý ligový gól v sezoně, což pro něj znamená střelecky nejvydařenější ročník.

O chvíli později na něj navázal Sturridge, který si při posledních třech soutěžních startech proti Southamptonu připsal čtyři branky. Brankář Forster byl překonán ještě jednou, sudí East ale Allenův gól neuznal kvůli ofsajdu.

Do druhé půle nastoupili hned tři střídající hráči a dva z nich se podíleli na prvním zajímavém momentu po změně stran. Liverpoolský obránce Škrtel fauloval ve vápně, Maného penaltu ale zneškodnil gólman Mignolet. O čtvrt hodiny později již senegalský útočník nezaváhal a ukázal, že se mu proti „Reds“ daří: skóroval totiž ve všech třech vzájemných duelech v této sezoně.

Vstřelená branka domácí nabudila a sedm minut před koncem vyrovnal Pellé, který prožil povedený zápas. Kromě své trefy asistoval u první branky Southamptonu a připravil i třetí gól, když znovu přihrál Manému a ten dokonal obrat. Southampton z posledních tří duelů získal sedm bodů a ukončil liverpoolskou sérii čtyř zápasů bez prohry.

Skóre v derby mezi Newcastlem a Sunderlandem otevřel minutu před přestávkou Defoe, který se v Premier League v tomto roce prosadil už osmkrát. Úspěšnější je pouze Agüero z Manchesteru City s devíti trefami.

Sedm minut před koncem vyrovnal Mitrovič a potěšil trenéra Rafaela Beníteze, který na lavičce sedmého klubu po sobě neprohrál úvodní domácí ligový zápas.