Chelsea nadělovala, Aston Villu rozstřílela 8:0

16:35aktualizováno  19:21
SWANSEA - Fotbalisté Chelsea s brankářem Petrem Čechem, kteří se utkají v druhém kole Evropské ligy se Spartou, rozstříleli v 18. kole anglické ligy Aston Villu 8:0. Díky příspěvku sedmi různých střelců, což se podařilo poprvé v historii Premier League, se posunuli na třetí místo tabulky. Manchester United remizoval 1:1 na hřišti Swansea a jeho náskok v čele soutěže před druhým Manchesterem City se ztenčil na čtyři body.

Chelsea (Lampard a Torres) foto: Reuters

Chelsea kvůli účasti na mistrovství světa klubů hrála v lize první zápas od 8. prosince a navázala na poslední vítězství nad Sunderlandem. I dnes totiž brzy otevřel skóre španělský útočník Torres, který využil Azpilicuetův centr.

Po půlhodině přidal druhý gól "Blues" tvrdou ranou z přímého kopu záložník David Luiz a pět minut nato zvýšil hlavičkou z dorážky obránce Ivanovič. V 59. minutě ozdobil parádní trefou z dálky svůj pětistý start v Premier League záložník Frank Lampard. Současně se se 130 góly stal nejlepším střelcem Chelsea v nejvyšší soutěži.

Nedělní výsledky 18. kola

Swansea - Manchester United 1:1 (29. Michu - 16. Evra), Chelsea - Aston Villa 8:0 (75. a 90.+1 Ramires, 3. Torres, 29. David Luiz, 34. Ivanovič, 59. Lampard, 79. Oscar z pen., 83. Hazard).

O pátou branku se čtvrt hodiny před koncem postaral po asistenci Piazóna v akci střídajících hráčů Ramires. Šestý gól přidal z penalty Oscar, další zásah do děravé obrany birminghamského celku přidal dělovkou zblízka Hazard. V poslední minutě neproměnil penaltu Piazón, ale jeho zaváhání napravil zanedlouho Ramires.

Diváci ve Swansea měli příležitost sledovat přímý souboj nejlepších střelců ligy - domácí Michu i opora United Robin van Persie měli před utkáním na kontě 12 branek. A oba kanonýři se už v první půli podíleli na jediných gólech svých týmů.

Úvodní převahu United zúročil v 16. minutě obránce Evra, kterému poslal míč z rohového kopu na hlavu Van Persie. Poté však začali více hrozit svěřenci trenéra Michaela Laudrupa a v 29. minutě Michu dorážkou po kombinační akci spoluhráčů vyrovnal. "Rudí ďáblové" i přes velký tlak už po změně stran neskórovali.

Hodně emocí vyvolala situace ze 77. minuty, kdy kapitán velšského týmu Ashley Williams zblízka tvrdě odkopl míč přímo do hlavy Van Persieho, který v tu chvíli ležel po faulu na zemi. Nizozemský útočník se vzápětí na soupeře začal sápat a rozhodčí oběma hráčům udělil žlutou kartu.

Trenér United Alex Ferguson Willamsovo chování odsoudil a žádá o vyšetření incidentu. "V té situaci je zřejmé, že ho (rána) mohla klidně zabít. Měl by následovat dlouhý distanc, je to nejnebezpečnější věc, co jsem za mnoho let ve fotbale viděl," zlobil se skotský trenér.

"Bylo to naprosto záměrné, po odpískání a přímo před rozhodčím. Robin má štěstí, že je naživu," řekl Ferguson, jehož tým přišel o sérii pěti vítězství a poprvé v tomto ročníku remizoval. Williams viděl incident jinak. "Jen jsem se snažil odklidit míč a ten ho trefil do hlavy. Byl očividně naštvaný, ale je to mnoho povyku pro nic," řekl.