Manchester United utnul vítěznou šňůru Arsenalu, vyhrál na jeho půdě 3:1

20:30
LONDÝN - Šlágr 15. kola anglické fotbalové ligy ovládl Manchester United, na stadionu Arsenalu vyhrál 3:1 i díky skvělému vstupu do utkání.

Fotbalisté Manchesteru United ovládli šlágr na hřišti Arsenalu. foto: ČTK

Pohár trpělivosti přetekl, říkali fanoušci Rosickému. Jsme ku**a na jedný lodi, odvětil

Chelsea porazila na svém hřišti Newcastle 3:1, dvěma góly se blýskl Eden Hazard. Po čtvrté domácí výhře v řadě „Blues“ dál ztrácejí tři body na druhý Manchester United, Newcastle utrpěl pátou porážku ze šesti zápasů.

Liverpool vyhrál venku potřetí za sebou, Brighton deklasoval pěti góly.

Tottenham pouze remizoval 1:1 ve Watfordu, kde dohrával bez vyloučeného Sáncheze. Everton vyhrál v prvním zápase pod vedením nového trenéra Sama Allardyce 2:0 nad Huddersfieldem.

Romelu Lukaku se stal oblíbencem fanoušků Manchesteru United. Oslavný song však...
Radující se hráči Manchester United

Hráči Manchesteru United předvedli vynikající vstup do utkání - už ve 4. minutě skóroval Valencia a v 11. minutě přidal druhou branku po chytré Martialově přihrávce Lingard.

Zápas nabral velké tempo a Arsenal zvětšoval tlak, do konce poločasu ale De Geu nepřekonal.

Španělský brankář se vyznamenal především při závaru, kdy vyrazil Lacazettovu střelu na břevno, a později po nešťastném obranném zásahu spoluhráče Lukakua.

Výsledky 15. kola:

Chelsea - Newcastle 3:1 (21. a 74. z pen. Hazard, 33. Morata - 12. Gayle),
Brighton - Liverpool 1:5 (51. Murray z pen. - 31. a 48. Firmino, 30. Can, 87. Coutinho, 89. vlastní Dunk),
Everton - Huddersfield 2:0 (47. Sigurdsson, 73. Calvert-Lewin),
Leicester - Burnley 1:0 (6. Gray), Stoke - Swansea 2:1 (36. Shaqiri, 40. Diouf - 3. Bony),
Watford - Tottenham 1:1 (13. Kabasele - 25. Son Hung-min),
West Bromwich - Crystal Palace 0:0,
Arsenal - Manchester United 1:3 (49. Lacazette - 11. a 63. Lingard, 4. Valencia).

Velkou územní převahu přetavili „Kanonýři“ v gól v 49. minutě. Sánchezův dloubáček za obranu zpracoval Ramsey pro Lacazetta a francouzský útočník už neměl se zakončením problém.

Byl to jeho šestý domácí gól v sezoně, což je nejlepší bilance v lize. O chvíli později zahrozili také „Rudí ďáblové“, další Lingardův pokus vyrazil Čech na tyč.

Mladý anglický reprezentant se ale přece jen své druhé branky dočkal. V 63. minutě zakombinoval s Pogbou a zvýšil na 3:1.

V 74. minutě Pogba šlápl na lýtko ležícího Bellerína a byl vyloučen, stav se však už nezměnil. Arsenal prohrál po dvanácti domácích výhrách v řadě a je pátý, Manchester si upevnil druhé místo.

Favorizovaná Chelsea musela otáčet skóre, neboť ve 12. minutě poslal Newcastle do vedení Gayle. O devět minut později už bylo vyrovnáno, když Hazard usměrnil koníčkem míč za Darlowova záda.

Obě zbývající branky zařídil nigerijský obránce Moses - nejprve v 33. minutě poslal střílený centr před branku, který usměrnil hlavou do sítě Morata.

Španělský útočník dal od začátku minulé sezony už 11. gól hlavou, což je nejvyšší počet v rámci pěti nejprestižnějších evropských lig.

Čtvrt hodiny před koncem Moses převzal míč ve vápně a Ritchie ho skluzem poslal k zemi. Následnou penaltu proměnil panenkovským dloubáčkem Hazard a zpečetil pátou domácí výhru Chelsea nad Newcastlem v řadě.

Liverpool udeřil po půlhodině hry, nejprve se prosadil hlavou po rohovém kopu Can a o pouhých 79 sekund později zvýšil na 2:0 z brejku Firmino.

Na oba góly přihrál Coutinho, jenž se v posledních deseti zápasech podílel na dvanácti brankách svého týmu (sedm gólů a pět asistencí).

V 49. minutě byl znovu na konci rychlého protiútoku Firmino.

Domácí sice snížili zásluhou Murrayho proměněné penalty, ale „Reds“ v závěru přidali další dvě branky - nejprve Coutinho z přímého kopu a o chvíli později si srazil hlavou míč do vlastní branky Dunk.

Brightonský obránce si v 15. kole vstřelil už třetí vlastní gól v sezoně - nešťastným rekordmanem je v tomto ohledu Martin Škrtel, který v ročníku 2013/14 dal čtyři vlastní góly.

V zápase Watford - Tottenham se ve 13. minutě zavěsil po rohovém kopu do vzduchu Kabasele a otevřel skóre.

„Kohouti“ vyrovnali po spolupráci Eriksena se zakončujícím Son Hung-minem. Dánský tvůrce hry zaznamenal první asistenci po třinácti zápasech.

V 52. minutě dostal hostující Sánchez červenou kartu za úder loktem a Tottenham dohrával v oslabení. Branka už nepadla, svěřenci Mauricia Pochettina čekají na výhru už čtyři ligová utkání.