Liverpool vyhrál i pošesté v řadě, zvládl šlágr na hřišti Chelsea. Arsenal předvedl parádní obrat

16:50aktualizováno  19:57
londýn - Fotbalisté Liverpoolu porazili 2:1 Chelsea a po šesti kolech vedou anglickou ligu o pět bodů před Manchesterem City.

Radost fotbalistů Liverpoolu. foto: Reuters

Manchester City deklasoval doma Watford 8:0, pět gólů vsítil už do 18. minuty

Nepříznivou sérii ukončil Arsenal, který i v oslabení otočil skóre v duelu s Aston Villou a vyhrál 3:2. Nedaří se naopak Manchesteru United, jenž podlehl 0:2 West Hamu.

O branky Liverpoolu se v prvním poločase postarali Trent Alexander-Arnold a Roberto Firmino. Za domácí po přestávce už jen snížil N’golo Kanté.

Hosté tak stejně jako před rokem vyhráli i šestý zápas v novém ročníku Premier League, což se jim ve dvou sezonách po sobě podařilo jako prvnímu klubu v historii.

Arsenal otočil zápas i o deseti

Arsenal neprožil dobrý první poločas, když od 20. minuty prohrával a navíc chvíli před přestávkou přišel o vyloučeného Ainsleyho Maintlanda-Milese.

Kanonýrům se po pauze podařilo vyrovnat zásluhou penalty Nicolase Pepeho, ale hosté si po 89 sekundách vzali vedení zpět.

Domácí ale v 81. minutě znovu srovnali po gólu Caluma Chamberse a tři minuty nato rozhodl o výhře Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal se díky gabonskému útočníkovi dočkal prvního vítězství po třech zápasech, v nichž londýnský celek získal pouhé dva body.

United prohráli na hřišti West Hamu

United se na Olympijském stadionu v Londýně vůbec nedostali do hry a od 44. minuty prohrávali po gólu Andrije Jarmolenka.

Hosté se nezlepšili ani po přestávce a o šanci alespoň na remízu přišli v 84. minutě po povedeném přímém kopu Aarona Cresswella.

Trenér Manuel Pellegrini tak oslavil 50. zápas na lavičce West Hamu cenným vítězstvím a jeho tým je pátý.

Naopak United zaznamenali čtvrtou bodovou ztrátu v úvodních šesti kolech a jsou až sedmí. Chelsea je po porážce s Liverpoolem dokonce až jedenáctá.

Výsledky 6. kola:

Crystal Palace - Wolverhampton 1:1 (46. vlastní Dendoncker - 90.+5 Jota)
West Ham United - Manchester United 2:0 (44. Jarmolenko, 84. Cresswell)
Arsenal - Aston Villa 3:2 (59. Pepe z pen., 81. Chambers, 84. Aubameyang - 20. McGinn, 60. Wesley)
Chelsea - Liverpool 1:2 (71. Kanté - 14. Alexander-Arnold, 30. Firmino).