Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Manchester United deklasoval Wigan 4:0 a pojistil si vedení

18:42
LONDÝN - Fotbalisté vedoucího Manchesteru United vyhráli v anglické lize ve Wiganu jasně 4:0 a vzdálili se druhému Arsenalu na rozdíl čtyř bodů. Svěřenci trenéra Alexe Fergusona potvrdili, že se jim proti dnešnímu soupeři mimořádně daří. Wigan porazili i ve třináctém vzájemném souboji v Premier League s celkovým skóre 41:4.

Manchester United - Sunderland (Berbatov se raduje). foto: Reuters

Úvodní dvě branky zařídil útočník Javier Hernández, který v 17. a 74. minutě zužitkoval přihrávky od Naniho a Wayna Rooneyho. Dvaadvacetiletý Mexičan si polepšil na devět ligových zásahů. V 84. minutě zvýšil pohodlně do prázdné branky Rooney, který vstřelil desátý gól ve třináctém utkání proti Wiganu. Debakl sestupem ohroženého týmu uzavřel dorážkou tři minuty před koncem brazilský bek Fábio po dvou minutách na hřišti.

Zraněními sužovaný Manchester čekají v následujícím týdnu těžké venkovní zápasy: v úterní dohrávce mistrovská Chelsea a v sobotu Liverpool.

Everton porazil Sunderland 2:0 a zaznamenal jubilejní 1200. domácí vítězství v nejvyšší soutěži. Obě branky vstřelil už během prvního poločasu útočník Jermaine Beckford. Liverpoolský klub neprohrál s "Černými kočkami" v domácí soutěži potřinácté za sebou. Naopak Sunderland podlehl i ve čtvrté únorovém utkání.

Šestizápasovou venkovní sérii bez bodu přerušil Bolton, jenž remizoval na půdě nováčka Newcastlu 1:1. Wolverhampton doma deklasoval dalšího nováčka Blackpool 4:0 a minimálně do neděle opustil sestupové příčky. Aston Villa potvrdila zlepšenou formu z posledních zápasů a porazila Blackburn jasně 4:1.