Manchester porazil Chelsea a má na dosah anglický titul

19:22
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United již sahají po anglickém titulu. Výrazně se k němu přiblížili vítězstvím 2:1 v dnešním šlágru 36. kola proti druhé Chelsea, v němž už po 36 vteřinách otevřel skóre Javier Hernández a následně zvýšil Nemanja Vidič. Za hosty snížil Frank Lampard. Manchester vede ligu o šest bodů a o titul může přijít, jen pokud prohraje oba zbývající zápasy.

Manchester United (Ferdinand). foto: Reuters

Chelsea potřebovala zvítězit, ale do zápasu vstoupila nejhorším možným způsobem. Krátce po rozehrávce předvedl Manchester rychlou akci středem hřiště, Pak Či-song vyslal do sóla Hernándeze a ten tváří tvář Petru Čechovi nezaváhal. Od úvodního hvizdu uplynulo jen 36 vteřin.

S hosty inkasovaný gól otřásl a český gólman v brance Chelsea se rozhodně nenudil. Několika zákroky sice držel naděje hostů, ale ve 23. minutě zůstal nepokrytý Vidič a po rohovém kopu hlavičkou zblízka zvýšil.

Manchester poté několikrát odmítl definitivní pojistku, a tak zápas 20 minut před koncem zdramatizoval Lampard. Jenže na vyrovnání už Chelsea nedosáhla a musí v posledních dvou kolech fandit Blackburnu a Blackpoolu, že Manchester porazí. V případě bodové shody by o titulu rozhodovalo skóre.

Arsenal je bez šancí na titul
Bez šancí na titul už je Arsenal, který prohrál 1:3 se Stoke a na Manchester ztrácí sedm bodů. Arsenal vyhrál jen dva z posledních devíti ligových zápasů.

Hosté na půdě Stoke zcela propadli. Nejprve nedokázali při zkráceném rohovém kopu pokrýt Jonese, který pohodlně hlavou otevřel skóre. Ještě do poločasu zvýšil Pennant, který snadno prošel středem pole a zdálky vypálil pod břevno.

Deset minut před koncem přišel na trávník český reprezentant Tomáš Rosický, který zažehnal zdravotní problémy a nastoupil poprvé od 12. března. Hned vzápětí Van Persie snížil. Jenže o dvě minuty později stoper Djouru "namazal" Waltersovi a ten definitivně rozhodl o výhře Stoke, které si zvedlo sebevědomí před sobotním finále Anglického poháru s Manchesterem City.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Wolverhampton - West Bromwich 3:1 (15. a 47. Fletcher, 28. Guedioura - 55. Odemwingie z pen.), Stoke - Arsenal 3:1 (28. Jones, 40. Pennant, 82. Walters - 81. Van Persie), Manchester United - Chelsea 2:1 (1. Hernández, 23. Vidič - 69. Lampard).