Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Oba Manchestery zvítězily, United dál vedou o šest bodů

15:57aktualizováno  19:36
NEWCASTLE - Fotbalisté Manchesteru United zdolali v 17. kole anglické ligy Sunderland 3:1 a v čele tabulky si udrželi šestibodový náskok před svým městským rivalem Manchesterem City. Ten se oklepal z nedělní prohry v derby a porazil Newcastle rovněž 3:1.

Manchester City. Javi Garcia slaví branku foto: Reuters

United otevřeli skóre v 16. minutě po akci Younga, který ustál souboj a odcentroval na již dvanáctý gól v sezoně kanonýra Robina van Persieho. Už za další tři minuty potěšil fanoušky na stadionu Old Trafford pohlednou trefou na zadní tyč Cleverley. Třetí gól přidal po pauze Rooney.

Sunderland pouze snížil na konečných 1:3 zásluhou někdejšího hráče United Campbella, který se trefil po čtyřech minutách na hřišti. United díky dnešním bodům již jistě stráví Vánoce na prvním místě. V posledních třech případech, kdy se tak stalo, slavili i mistrovský titul.

Sobotní výsledky

Newcastle - Manchester City 1:3 (51. Ba - 10. Agüero, 39. Javi García, 78. Y. Touré), Liverpool - Aston Villa 1:3 (87. Gerrard - 29. a 51. Benteke, 40. Weimann), Manchester United - Sunderland 3:1 (16. Van Persie, 19. Cleverley, 59. Rooney - 72. Campbell), Norwich - Wigan 2:1 (15. Pilkington, 64. Hoolahan - 51. Maloney), QPR - Fulham 2:1 (52. a 68. Taarabt - 88. Petrič), Stoke - Everton 1:1 (52. Jones - 36. vlastní Shawcross).

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho, který ve středu završí třetí rok na lavičce City, se dostali do vedení v desáté minutě. Po přihrávce Nasriho střílel pohodlně do prázdné branky Agüero. Šest minut před přestávkou přidal druhý gól hlavou po rohovém kopu Javi García.

Newcastle, který na vítězství nad City čeká už sedm let, zdramatizoval duel krátce po půli, kdy se chytrou hlavičkou trefil Ba. Vyrovnat však již nedokázal, první výhru v prosinci pojistil obhájci titulu záložník Yaya Touré.

Queens Park ukončil v 17. kole nejdelší čekání na úvodní vítězství v ročníku v historii Premier League. Pod novým koučem Harrym Redknappem i počtvrté bodoval a díky výhře 2:1 nad Evertonem, kterou zařídil dvěma góly Taarabt, se navíc odpoutal z poslední příčky tabulky.

Liverpool v posledních dvou ročnících nedokázal třikrát za sebou vyhrát a na dva předchozí triumfy nenavázal ani dnes. S Aston Villou prohrál doma 1:3, když jeho jedinou branku vstřelil až tři minuty před koncem kapitán Gerrard.

Po remíze Evertonu se Stoke 1:1 se nejvíce mluvilo o zákroku záložníka liverpoolského týmu Marouana Fellainiho, který podle televizního záznamu poslal hlavou k zemi obránce soupeře Shawcrosse. Chování svého svěřence odsoudil i trenér Evertonu David Moyes.

"Viděl jsem to, je to hrozná věc. Doufám, že bude potrestán. Řekl jsem mu, že takové chování je nepřijatelné a že si zaslouží jakýkoliv trest, který dostane," řekl Moyes na adresu zřejmě nejlepšího hráče Evertonu v této sezoně.