Manchester City vyhrál i pošesté a dotáhl se na první Chelsea

16:40
MANCHESTER - Šesté vítězství v řadě si připsal Manchester City, když v 17. kole anglické ligy porazil Crystal Palace 3:0. City se tak bodově dotáhlo na první Chelsea, která bude hrát v pondělí. Manchester United remizoval na hřišti Aston Villy 1:1, a přerušil tak svou sérii šesti výher v řadě.

Radost fotbalistů Manchesteru City. foto: Reuters

Manchester City se mohl dostat na první místo anglické ligy před Chelsea, kdyby proti Crystalu Palace zvítězil o čtyři branky. Jenže domácí, kteří postrádali útočníky Agüera i Džeka, se v zápase prosadili „jen“ třikrát. V tabulce tak zůstávají druzí o skóre za Chelsea, která má ale k dobru zápas na hřišti Stoke.

V prvním poločase se hráči City ani jednou netrefili na bránu soupeře, krátce po změně stran už ale slavili gól. Po Zabaletově zpětné přihrávce si střelu Silvy srazil do vlastní brány Dann. V 61. minutě se opět trefil Silva, který pohotově zužitkoval přihrávku od Kolarova.

Hosté sice poté také dostali míč za záda domácího gólmana, rozhodčí ale branku neuznal kvůli ofsajdu. V závěru utkání přidal poslední gól Touré, když se prudkou ranou trefil do šibenice.

Výsledky 17. kola Premier League:

Manchester City - Crystal Palace 3:0 (49. a 61. Silva, 81. Touré), Aston Villa - Manchester United 1:1 (18. Benteke - 53. Falcao), Hull - Swansea 0:1 (15. Ki Song-jung), QPR - West Bromwich 3:2 (24. z pen., 48. a 86. Austin - 11. Lescott, 20. Varela), Southampton - Everton 3:0 (38. vlastní Lukaku, 65. Pelle, 82. Jošida), Tottenham - Burnley 2:1 (22. Kane, 36. Lamela - 28. Barnes), West Ham United - Leicester 2:0 (24. Caroll, 56. Downing).