Manchester City uspěl počtvrté v řadě, Fulham schytal debakl

18:28
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City porazili díky gólu Edina Džeka 1:0 sestupem ohrožený Crystal Palace a dostali se do čela neúplné tabulky Premier League. Sveřenci trenéra Manuela Pellegriniho vedou o dva body před Arsenalem, jenž má k dobru nedělní zápas 19. kola v Newcastlu. V dalším utkání zničil Hull na svém hřišti Fulham 6:0, všechny branky přitom nasázel ve druhém poločase.

Fernandinho a Gabbidon při zápase anglické ligy mezi City a Crystal Palace. foto: Reuters

19. kolo anglické Premier League

West Ham United - West Bromwich 3:3 (4. J. Cole, 65. Maiga, 67. Nolan - 40. a 45.+1 Anelka, 69. Berahino)

Aston Villa - Swansea 1:1 (7. Agbonlahor - 36. Lamah),

Hull - Fulham 6:0 (60. a 84. Koren, 49. Elmohamady, 63. Boyd, 67. Huddlestone, 74. Fryatt)

Manchester City - Crystal Palace 1:0 (66. Džeko)

Norwich - Manchester United 0:1 (57. Welbeck)

Cardiff - Sunderland 2:2 (6. Mutch, 58. Campbell - 83. Fletcher, 90.+5 Colback).

Zásluhou Džekovy 50. trefy v dresu Manchesteru City si mistři z roku 2012 připsali čtvrté vítězství za sebou a ani v desátém domácím utkání v sezoně neztratili body.

Počtvrté za sebou uspěl také druhý manchesterský tým United, jenž díky brance střídajícího Dannyho Welbecka z 57. minuty vyhrál 1:0 v Norwichi. Úřadující mistři stejně jako City nastoupili kvůli nahuštěnému vánočnímu programu s několika náhradníky a postrádali například hvězdné duo Robin van Persie, Wayne Rooney.

Poslední půlhodinu utkání proti Swansea si za Aston Villu zahrál český reprezentant Libor Kozák, ale do statistik se při výsledku 1:1 nezapsal. Další Čech Matěj Vydra proseděl dramatické utkání s West Hamem (3:3) na lavičce West Bromwiche.