Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Manchester City si upevnil vedení v anglické lize

16:42aktualizováno  21:07
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City si dalším přesvědčivým výkonem upevnili vedení v anglické lize. Ve 12. kole doma zdolali Newcastle 3:1 a připravili mu první porážku v sezoně. Svěřenci trenéra Roberta Manciniho nakročili k deváté soutěžní výhře za sebou na konci prvního poločasu. Ve 41. minutě útočník Mario Balotelli proměnil penaltu nařízenou za ruku Ryana Taylora. Další chybu hostujícího obránce potrestal za tři minuty důrazný Micah Richards.

Manchester City foto: Reuters

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho nakročili k deváté soutěžní výhře za sebou na konci prvního poločasu. V 41. minutě útočník Mario Balotelli proměnil penaltu nařízenou za ruku Ryana Taylora. Další chybu hostujícího obránce potrestal za tři minuty důrazný Micah Richards.

Krajního beka "Citizens" po pauze fauloval Hatem Ben Arfa a z druhého nařízeného pokutového kopu se v 72. minutě tentokrát nemýlil Sergio Agüero.

Argentinský útočník desátým ligovým gólem v ročníku dorovnal nejlepšího týmového střelce Edina Džeka.

Výsledky 12. kola:

Norwich - Arsenal 1:2 (16. Morison - 26. a 59. Van Persie), Everton - Wolverhampton 2:1 (44. Jagielka, 83. Baines z pen. - 37. Hunt z pen.), Manchester City - Newcastle 3:1 (41. Balotelli z pen., 44. Richards, 72. Agüero z pen. - 89. Gosling), Stoke - QPR 2:3 (8. Walters, 64. Shawcross - 22. a 54. Helguson, 44. Young), Sunderland - Fulham 0:0, West Bromwich - Bolton 2:1 (16. Thomas, 56. Long - 21. Klasnič z pen.), Wigan - Blackburn 3:3 (7. Gomez, 37. Caldwell, 88. Crusat - 2. a 90.+9 z pen. Yakubu, 60. Hoilett), Swansea - Manchester United 0:1 (11. Hernández).

Newcastle dosáhl střeleckého úspěchu až minutu před koncem po dorážce střídajícího záložníka Dana Goslinga, ale první ligovou porážku v této sezoně už neodvrátil.

Manchester United se vzpamatoval z šestibrankového domácího debaklu od City a v domácí soutěží od té doby zvítězil potřetí za sebou nejtěsnějším výsledkem 1:0.

K historicky první výhře na půdě velšského celku Swansea nasměroval "Rudé ďábly" už v jedenácté minutě Javier Hernández. Mexický útočník po Giggsově pasu zakončil zřejmě z těsné ofsajdové pozice.

Arsenal otočil utkání na hřišti nováčka Norwiche a díky dvěma brankám kanonýra Robina van Persieho zvítězil 2:1. Londýnský tým, na jehož lavičce zůstal reprezentační kapitán Tomáš Rosický, dosáhl jubilejní dvousté venkovní výhry pod trenérem Arsénem Wengerem.

Van Persie zachránil Arsenal

Kapitán "Kanonýrů" Van Persie potvrdil výbornou formu a třináctým zásahem v Premier League si pojistil vedení v tabulce střelců. V posledních pěti duelech se osmadvacetiletý nizozemský útočník prosadil hned desetkrát.

Norwich poslal do vedení v 16. minutě velšský útočník Steve Morison, který potrestal chybu německého stopera Pera Mertesackera. Domácí se však radovali z vedení jen deset minut, než Van Persie zblízka proměnil Walcottovu přihrávku. Osmadvacetiletý hráč pak po hodině hry přehodil brankáře Johna Ruddyho a zajistil Arsenalu pátou ligovou výhru za sebou.