Manchester City rozdrtil Norwich a přiblížil se United na 2 body

16:26aktualizováno  18:05
NORWICH - Fotbalisté Manchesteru City deklasovali nováčka Norwich na jeho hřišti 6:1 a v anglické lize se přiblížili vedoucímu městskému rivalovi United na rozdíl dvou bodů. Obhájce titulu má však k dobru nedělní zápas s Aston Villou. Hattrickem se dnes blýskl Argentinec Carlos Tévez.

Carlos Tévez (uprostřed) oslavuje branku foto: Reuters

Norwich (Británie) 14. dubna (ČTK) - Osmadvacetiletý útočník prožívá povedený týden. Ve středu přispěl gólem v domácí výhře 4:0 nad West Bromwichem a dnes dalšími třemi brankami udržel naděje City na mistrovský titul.

34. kolo

Norwich - Manchester City 1:6 (51. Surman - 18., 73. a 80. Tévez, 27. a 75. Agüero, 90.+3 Johnson), Sunderland - Wolverhampton 0:0, Swansea - Blackburn 3:0 (37. Sigurdsson, 43. Dyer, 63. vlastní Dann), West Bromwich - QPR 1:0 (22. Dorrans).

Tévez přitom půl roku nehrál kvůli tomu, že v září jako náhradník odmítl nastoupit do zápasu Ligy mistrů s Bayernem Mnichov. Až po omluvě se mohl v březnu vrátit do týmu Manchesteru.

Argentinec se na stadionu Carrow Road poprvé prosadil v 18. minutě, devět minut po něm zdvojnásobil vedení hostů krajan Sergio Agüero. Šest minut po pauze sice vrátil Norwich do zápasu Andrew Surman, ale závěr patřil "Citizens". V posledních sedmnácti minutách dokonal dvěma zásahy hattrick Tévez, podruhé se prosadil Agüero a skóre uzavřel střídající Andy Johnson.

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho vyhráli venku poprvé po třech zápasech a Norwich po prosincové domácí výhře 5:1 zostudili na jeho hřišti ještě vyšším rozdílem.