Manchester City před duelem LM s Plzní deklasoval Tottenham 6:0

16:49aktualizováno  19:12
LONDÝN - Příští soupeř fotbalistů Plzně v základní skupině Ligy mistrů Manchester City deklasoval v anglické lize Tottenham 6:0. Na domácím hřišti mu k triumfu a posunu na čtvrté místo tabulky pomohl i gól z první minuty. Manchester United přišel o vedení v Cardiffu v nastavení a remizoval 2:2.

Fotbalista Manchesteru City Jesús Navas foto: Reuters

Anglická fotbalová liga - 12. kolo

Manchester City - Tottenham 6:0 (1. a 90.+2 Navas, 41. a 50. Agüero, 34. vlastní Sandro, 55. Negredo)

Cardiff - Manchester United 2:2 (33. Campbell, 90.+1 Kim Po-kjong - 15. Rooney, 45. Evra)

Manchester City se ujal vedení už po 14 vteřinách. Brankář Hugo Lloris vykopl míč přesně na kopačku Sergia Agüera, jehož pohotový pokus sice vyrazil, ale na dorážku Jesúse Navase již nestačil. Šlo o nejrychlejší gól City v Premier League, prvenství dosud držel Geovanni se zásahem ze 30. vteřiny v roce 2007. Po první půli již hosté prohrávali 0:3. Střelu Álvara Negreda tečoval do vlastní sítě záložník Sandro a čtyři minuty před přestávkou zvýšil po kombinaci do prázdné branky Agüero.

Argentinský útočník přidal po přestávce ještě svůj desátý gól v sezoně a v tabulce střelců předčil dosud vedoucí duo Daniel Sturridge, Luis Suárez z Liverpoolu. Na pětigólový rozdíl upravil po pohledném uvolnění Negredo v 55. minutě, v nastavení uzavřel skóre Navas. Tottenham vyrovnal svou nejhorší porážku 1:7 s Newcastlem z roku 1996, podobným rozdílem naposledy prohrál v roce 1997 (1:6 s Chelsea). Manchester City, který přivítá Plzeň na svém stadionu ve středu, prodloužil domácí střeleckou šňůru. Gól před vlastními fanoušky dal již v 56. zápase za sebou, na vyrovnání rekordního zápisu Manchesteru United mu chybí ještě deset utkání.

Trenér Manuel Pellegrini nasadil sestavu: Pantilimon - Zabaleta, Demichelis, Nastasič (46. Lescott), Clichy - Navas, Fernandinho, Touré, Nasri (77. Milner) - Agüero (69. Javi García) - Negredo. Konkurenční Manchester United, kterému kvůli problémům s třísly a prstem na noze chyběl útočník Robin van Persie, dostal po čtvrthodině do vedení z otočky Wayne Rooney. Domácí Cardiff vyrovnal ve 33. minutě po rychlé akci, na jejímž konci byl Frazier Campbell. Těsně před pauzou poslal United, jejichž výkon sledoval na tribuně i bývalý trenér Alex Ferguson, podruhé do vedení Patrice Evra, ale ani tentokrát ho "Rudí ďáblové" neudrželi. V nastavení druhé půle si naskočil na Whittinghamův přímý kop střídající Kim Po-kjong a srovnal na konečných 2:2.