Manchester City porazil Chelsea a pojistil si před ní 2. místo

17:07aktualizováno  19:19
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance prohráli ve šlágru 27. kola anglické ligy na hřišti Manchesteru City 0:2. "Citizens" po čtyřech zápasech poprvé naplno bodovali a na druhém místě zvýšili svůj náskok na třetí Chelsea na sedm bodů. "Blues" prohráli na půdě svého soupeře počtvrté v řadě.

Touré slaví branku. foto: Reuters

Vše podstatné se odehrálo až ve druhém poločase. V 51. minutě se po zákroku gólmana Harta ocitl na zemi Demba Ba a Chelsea zahrávala již devátý pokutový kop v sezoně. Frank Lampard, který nastoupil k 550. zápasu v dresu londýnského celku, však penaltu neproměnil a neprodloužil sérii čtyř ligových zápasů, ve kterých dokázal skórovat. Skóre se měnilo krátce po hodině hry, když se ve vápně dostal k zakončení Yaya Touré a střelou k tyči obstřelil Čecha.

Ligový pohár má Swansea

Senzační cesta fotbalistů Bradfordu City Ligovým pohárem skončila ve finále. První tým ze čtvrté ligy ve finále poháru od roku 1962 podlehl Swansea 0:5. Bradford navíc musel více než půl hodiny dohrávat o deseti hráčích.

Na konečných 2:0 upravil pět minut před koncem zápasu svou osmou ligovou trefou Carlos Tévez a v Premier League se trefil po osmi zápasech. Chelsea po čtvrteční remíze 1:1 se Spartou a postupu do osmifinále Evropské ligy nedokázala vyhrát podruhé v řadě. Na úspěch na hřišti soupeře čeká od 12. ledna, kdy zvítězila ve Stoke.

V dnešním druhém zápase šel na hřišti Newcastlu do vedení Southampton zásluhou Morgana Schneiderlina, domácí však ještě do přestávky dokázali reagovat trefami Moussy Sissoka a Pappise Demby Cissého.

Krátce po přestávce vyrovnal Rickie Lambert, ale vedení vrátil Newcastlu z penalty Yohan Cabaye. Skóre uzavřel jedenáct minut před koncem stoper Southamptonu Jos Hooiveld, který třetím vlastním gólem v sezoně vyrovnal rekord Premier League. Newcastlu patří po výhře 4:2 čtrnáctá příčka, hosté jsou šestnáctí.

Výsledky

Manchester City - Chelsea 2:0 (63. Y. Touré, 85. Tévez), Newcastle - Southampton 4:2 (33. Sissoko, 42. Cissé, 67. Cabaye z pen., 79. vlastní Hooiveld - 3. Schneiderlin, 50. Lambert).