Manchester City porazil Barcelonu, Arsenal bez Čecha otočil stav 0:2 a postupuje

22:40aktualizováno  23:25
MANCHESTER - Fotbalisté Manchesteru City vrátili Barceloně dva týdny starou čtyřgólovou porážku a ve 4. kole základních skupin Ligy mistrů zvítězili 3:1. Arsenal bez Petra Čecha otočil duel s Razgradem a díky výhře 3:2 si zajistil postup do osmifinále. Do další fáze jde i Bayern, Atlético a Paříž, která porazila Basilej s Markem Suchým a Tomášem Vaclíkem 2:1.

Nicolas Otamendi z Manchesteru City slaví, Lionel Messi z Barcelony smutní. foto: Reuters

4. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Ludogorec Razgrad - Arsenal 2:3 (2:2)

Branky: 12. Cafú, 15. Keserü - 20. Xhaka, 42. Giroud, 88. Özil. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (Niz.).

Basilej - Paris St. Germain 1:2 (0:1)

Branky: 76. Zuffi - 43. Matuidi, 90. Meuiner. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (Rum.). ČK: 84. Dié (Basilej).

Skupina B:

Benfica Lisabon - Dynamo Kyjev 1:0 (1:0)

Branka: 45.+2 Salvio z pen. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore (Fr.).

Besiktas Istanbul - Neapol 1:1 (0:0)

Branky: 79. Quaresma z pen. - 82. Hamšík. Rozhodčí: Clattenburg - Collin, Bennett (všichni Angl.). Diváci: 40 000.

Skupina C:

Manchester City - Barcelona 3:1 (1:1)

Branky: 39. a 74. Gündogan, 51. De Bruyne - 21. Messi. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (Maď.).

Borussia Mönchengladbach - Celtic Glasgow 1:1 (1:0)

Branka: 32. Stindl - 76. Dembélé z pen. Rozhodčí: De Sousa - Mesquita, Santos (Portug.). ČK: 75. Korb (Mönchengladbach).

Skupina D:

Atlético Madrid - FK Rostov 2:1 (1:1)

Branky: 28. a 90.+3 Griezmann - 30. Azmún. Rozhodčí: Thomson - McGeachie, Mulvanny (Skot.).

PSV Eindhoven - Bayern Mnichov 1:2 (1:1)

Branky: 14. Arias - 34. z pen. a 74. Lewandowski. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (It.).

Očekávanou „odvetu“ mezi Manchesterem City a Barcelonou rozhodl dvěma góly německý záložník Ilkay Gündogan. Středopolař výběru Pepa Guardioly se v prvním poločase postaral o vyrovnání na 1:1, když ve spolupráci s Raheemem Sterlingem potrestal chybnou rozehrávku Sergiho Roberta.

Předtím se radovali hostující fotbalisté - konkrétně Lionel Messi, jenž ve 21. minutě přesně zakončil protiútok Barcelony. Po změně stran se z volného kopu parádně trefil Kevin De Bruyne a Manchester slavil obrat. Srovnat skóre mohl André Gomes, který ale ve velké šanci napálil míč do břevna.

Na konečných 3:1 uzavřel po rychlém kontru City dorážející Gündogan.

K blamáži se schylovalo v utkání mezi Ludogorcem Razgrad a Arsenalem. Bulharský celek totiž nad favoritem vedl v patnácté minutě už 2:0, avšak hosté, v jejichž jedenáctce chyběl brankář Petr Čech, stihli ještě do přestávky vyrovnat.

Po centru z levé strany se prosadil Granit Xhaka a přesný pas od pravé postranní čáry proměnil Olivier Giroud. Vítězný gól číslo tři a tím pádem oslavy postupu do osmifinále zařídil v 88. minutě chladnokrevně Mesut Özil.

Do další fáze Ligy mistrů se podívá i druhý favorit skupiny A - Paříž totiž díky brance Thomase Meuniera z poslední minuty porazila Basilej 2:1. Švýcarský celek, v jehož sestavě nechyběli čeští reprezentanti Vaclík se Suchým, dohrával závěrečnou desetiminutovku v deseti bez vyloučeného Serey Dieho.

Rozhodující gól Arsenalu vstřelil Mesut Özil.
Fanoušci Basileje před zápasem s Paris St. Germain.

Dva osmifinalisté vzešli i ze skupiny D. Atlético Madrid zdolalo Rostov díky dvěma zásahům Antoine Griezmanna 2:1, stejným skóre skončil i duel mezi PSV a Bayernem Mnichov. Výhru německého šampiona režíroval také dvougólový střelec Robert Lewandowski.

Utkání mezi Beskitasem Istanbul a Neapolí se hrálo v dřívějším termínu a skončilo nerozhodně 1:1. Na penaltovou trefu domácího Ricarda Quaresmy odpověděl technickou střelou zpoza vápna slovenský reprezentant Marek Hamšík.

Benfica zvítězila nad Dynamem Kyjev 1:0, Mönchengladbach neudržel vedení a s Celtikem remizoval 1:1.