Manchester City porazil Aston Villu 3:0 a je opět druhý, na vedoucí Liverpool ztrácí tři body

Ilkay Gundogan slaví branku do sítě Aston Villy. foto: Reuters

Londýn - Manchester City porazil v utkání 10. kola Premier League nováčka soutěže Aston Villu 3:0 a vrátil se na druhé místo, které po páteční rekordní výhře držel Leicester. Na vedoucí Liverpool, jenž má zápas k dobru, ztrácejí svěřenci Pepa Guardioly tři body.
  15:41aktualizováno  18:15

Aktivnější domácí nedokázali přetavit 12 střel v prvním poločase v branku. Úvodní gól tak diváci na Etihad Stadium viděli hned minutu po přestávce, když se Raheem Sterling po individuálním průniku prosadil střelou pod padajícím brankářem Tomem Heatonem. Úřadující mistři o výhře rozhodli o 19 minut později. Ze stříleného centru se nejprve trefil Kevin de Bruyne, pět minut nato pálil po odraženém míči z rohu Ilkay Gündogan.

Aston Villa se mohla dostat zpět do zápasu v 87. minutě, když dostal druhou žlutou kartu během třiceti minut domácí stoper Fernandinho. Ránu z hranice pokutového území však záložník hostů John McGinn poslal do tyče.

West Ham nedokázal ani počtvrté za sebou vyhrát, s nováčkem soutěže ze Sheffieldu remizoval na svém hřišti 1:1. „Kladiváři“ sice šli do vedení minutu před přestávkou díky gólu Roberta Snodgrasse, hosté ale odpověděli v 68. minutě, když se z hranice šestnáctky trefil Lys Mousset.

Tříbodový zisk z minulého kola nepotvrdil Everton, který prohrál v Brightonu 2:3. Domácí šli do vedení v 15. minutě brankou Pascala Grosse, Everton však pět minut nato vyrovnal díky vlastenci Adama Webstera a v 74. minutě otočil zásluhou Dominica Calverta-Lewina. Brighton však ze závěrečného tlaku vytěžil dvě branky: nejprve srovnal z penalty Neal Maupay, ve čtvrté nastavené minutě si pak míč do vlastní sítě srazil obránce Evertonu Lucas Digne.