Manchester City po skvostném obratu v závěru zápasu vyloupil Real, Juventus padl v Lyonu

Kevin De Bruyne slaví s Riyadem Mahrezem a Benjaminem Mendym branku do sítě Realu. foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Manchesteru City v úvodním osmifinále Ligy mistrů zvítězili na hřišti Realu Madrid 2:1 díky obratu mezi 78. a 83. minutou. Anglickému týmu k premiérové soutěžní výhře nad "Bílým baletem" výrazně pomohl Kevin De Bruyne proměněnou penaltou a asistencí. Jeden z aspirantů na celkový triumf Juventus Turín nečekaně prohrál v Lyonu 0:1. Odvety jsou na programu v úterý 17. března.
  23:11aktualizováno  23:25

Po opatrném úvodu diváci v Madridu viděli první velkou šanci ve 20. minutě. Hostující Gabriel Jesus se uvolnil v šestnáctce, ale zblízka nepropálil brankáře Courtoise. Jeho protějšek Ederson zase zneškodnil Benzemovu hlavičku. Krátce před pauzou Real zachránil záložník Casemiro a na brankové čáře zastavil tečovanou střelu Jesuse.

Hráči City začali lépe i druhý poločas. Mahriz nejprve zamířil vedle a další střelu mu vyrazil Courtois. Pak však hosté udělali chybu v rozehrávce a Real v 60. minutě z protiútoku otevřel skóre. Vinícius Júnior vybídnul volného Isca, který nezaváhal.

Manchesterský tým srovnal v 78. minutě. De Bruyne nacentroval do pokutového území, Jesus přetlačil bránícího Ramose a hlavičkou překonal Courtoise. Domácí marně reklamovali, že brazilský útočník kapitána Realu nedovoleně přistrčil.

Už za pět minut „Citizens“ otočili skóre. Carvajal podrazil střídajícího Sterlinga a nařízenou penaltu suverénně proměnil De Bruyne. Zmar Realu ještě v 86. minutě podtrhnul Ramos. Ten za faul na unikajícího Jesuse dostal červenou kartu a přijde o odvetu.

Lyon, který naposled postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů v roce 2010, od začátku Juventus přehrával. Ekambi ještě hlavičkoval do břevna, ale ve 31. minutě po Aouarově akci už otevřel skóre Tousart pohotovou střelou do horního růžku.

Hosté v čele s hvězdným kanonýrem Ronaldem se v ofenzivě trápili a za celé utkání pouze jednou vystřelili na branku. Po změně stran několik šancí zahodil náhradník Higuaín, a když v 87. minutě dostal míč do domácí sítě Dybala, gól neplatil kvůli ofsajdu. Juventus v pohárech podlehl francouzskému soupeři poprvé po osmi zápasech.