Manchester City nedal penaltu, v deseti pak podlehl Tottenhamu, Arsenal počtvrté v řadě remizoval

Fotbalisté Tottenhamu se radují z branky. foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City prohráli v 25. kole anglické ligy na hřišti Tottenhamu 0:2 a jejich ztráta na vedoucí Liverpool narostla na druhém místě tabulky už na 22 bodů. Úřadující šampioni v prvním poločase neproměnili penaltu a v závěrečné půlhodině po vyloučení Olexandra Zinčenka dvakrát inkasovali. Arsenal už počtvrté za sebou v lize remizoval, tentokrát v Burnley nedokázal ani jeden z týmů proměnit šance a zápas skončil bez branek.
  19:50

Manchesterský obhájce titulu mohl jít do vedení v 39. minutě, kdy po faulu na Sergia Agüera zahrával po verdiktu videorozhodčího pokutový kop Ilkay Gündogan. Jeho střelu ale Hugo Lloris vyrazil a následný brankářův kontakt s útočníkem „Citizens“ Raheemem Sterlingem VAR jako další penaltu nevyhodnotil. Mistrovský celek v této sezoně neproměnil už šestou penaltu napříč všemi soutěžemi.

Utkání pak ovlivnilo vyloučení Zinčenka po hodině hry. Ukrajinský obránce dostal druhou žlutou kartu za to, že srazil do přečíslení unikajícího Harryho Winkse. A už o tři minuty později využil oslabení soupeře Steven Bergwijn, který si zpracoval míč hrudí a vystřelil na zadní tyč brankáře Edersona. Nizozemský křídelní hráč gólem oslavil debut za Tottenham po středečním příchodu z PSV Eindhoven. V 71. minutě dorazil hosty Son Hung-min.

V Burnley měli více ze hry domácí fotbalisté, kteří několikrát ohrozili branku Arsenalu. Gól nepadl, ale Burnley se i díky výsledkům dalších týmů posunulo na 11. příčku. Arsenal zůstal o jednu pozici nad ním díky lepšímu skóre.