Manchester City má po čtyřech letech titul. Pomohlo jim senzační zaváhání United

18:59
Manchester - Fotbalisté Manchesteru City získali po čtyřech letech anglický titul. Dopomohla jim k tomu překvapivá výhra West Bromwiche 1:0 na hřišti Manchesteru United, po které mají „Citizens“ před městským rivalem pět zápasů před koncem šestnáctibodový náskok.

Manchester United vs West Bromwich Albion. Hosté se radují z gólu. foto: Reuters

Manchester City získal pátý titul v historii poté, co od začátku sezony dominoval. Dosud z 33 utkání prohrál pouze ve dvou. Trenér Pep Guardiola přidal ke třem španělským trofejím s Barcelonou a třem německým s Bayernem Mnichov první triumf z Premier League. Stal se prvním španělským koučem, který soutěž ovládl.

„Citizens“ navíc mohou překonat několik rekordů, například v počtu bodů (dosavadní maximum je 95, City mají 87) nebo vítězství (rekord je 30, Guardiolovi svěřenci jich mají na kontě 28).

Anglická fotbalová liga - 34. kolo

Newcastle - Arsenal 2:1 (29. Pérez, 68. Ritchie - 14. Lacazette), Manchester United - West Bromwich 0:1 (73. Rodriguez).

O vítězství posledního West Bromwiche na hřišti United rozhodl v 73. minutě Rodriguez poté, co k němu po rohovém kopu ve vápně nešťastně odrazil míč domácí záložník Matič. „Rudí ďáblové“ prohráli poprvé po sérii pěti bodově stoprocentních zápasů i díky vynikajícímu výkonu brankáře hostů Fostera. Jeho tým ukončil sérii deseti zápasů bez výhry, venku v lize zvítězil poprvé od 19. srpna.

Arsenal poprvé od prosince 2005 prohrál na hřišti Newcastlu. V 34. kole podlehl 1:2 a z pěti venkovních zápasů v tomto roce nezískal ani bod. Newcastle vyhrál čtvrté utkání v nejvyšší soutěži po sobě poprvé od listopadu 2014.

Arsenal se dostal do vedení ve 14. minutě, kdy se z voleje trefil Lacazette po Aubameyangově centru. Gabonský reprezentant se v posledních pěti duelech Premier League přímo podílel na sedmi gólech: pět jich dal a na dva přihrál.

Ještě před přestávkou ale hosté o náskok přišli. Po zdařilé kombinaci vyrovnal v dobré formě hrající Pérez. Obrat „Straky“ dokonaly v 68. minutě. Po zaváhání obrany Arsenalu se uvolnil Ritchie a bez problému překonal brankáře Petra Čecha.

Newcastle mohl vzápětí vést o dvě branky, Kenedyho tečovaná střela ale skončila na tyči. Arsenal už zareagovat nedokázal a po více než 33 letech prohrál pět utkání na hřištích soupeřů po sobě. Neúspěšný ligový debut prožil osmnáctiletý záložník „Kanonýrů“ Joe Willock.