Manchester City deklasoval Stoke a poskočil na třetí místo

16:00aktualizováno  19:00
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City ve 35. kole anglické lize doma deklasovali Stoke 4:0 a poskočili na třetí místo neúplné tabulky o bod před Arsenal. Ten má k dobru nedělní zápas v Sunderlandu.

Kelechi Iheanacho (72) z Manchesteru City slaví se spoluhráči branku do sítě Stoke. foto: Reuters

City v úvodní půlhodině nedokázali prolomit obranu soupeře, ale ve 35. minutě jim pomohl roh, ze kterého hlavou otevřel skóre Fernando. Krátce před pauzou zvýšil z penalty Sergio Agüero. Argentinský kanonýr zaznamenal 23. ligový gól v sezoně a na vedoucího střelce Harryho Kanea z Tottenhamu ztrácí jeden zásah.

Kelechi Iheanacho (72) z Manchesteru City slaví se spoluhráči branku do sítě...
Manchester City vs. Stoke.

I po změně stran hosté na stadionu Etihad dvakrát inkasovali, když se mezi 64. a 74. minutou prosadil devatenáctiletý útočník Iheanacho. Manchesterský tým vyhrál čtvrtý z posledních pěti soutěžních duelů a výborně se naladil na úterní úvodní semifinále Ligy mistrů proti Realu Madrid.

VÝSLEDKY 35. KOLA PREMIER LEAGUE

Manchester City - Stoke 4:0 (64. a 74. Iheanacho, 35. Fernando, 43. Agüero z pen.), Aston Villa - Southampton 2:4 (45.+1 a 85. Westwood - 39. a 71. Tadič, 15. Long, 90.+4 Mané), Bournemouth - Chelsea 1:4 (36. Elphick - 34. a 90.+1 Hazard, 5. Pedro, 71. Willian), Liverpool - Newcastle 2:2 (2. Sturridge, 30. Lallana - 48. Cissé, 66. Colback).

Belgičan Eden Hazard ukončil čekání na první branku v této sezoně Premier League a hned dvěma góly pomohl Chelsea k vítězství 4:1 na hřišti nováčka Bournemouthu. O další zásahy úřadujícího mistra se postarali Pedro a Willian, za domácí snížil Tommy Elphick. „Blues“ jsou v tabulce devátí.

Liverpool na svém stadionu neudržel dvoubrankové poločasové vedení a s předposledním Newcastlem remizoval 2:2. Domácí vedli po gólech Daniela Sturridge a Adama Lallany, ale soupeř vedený bývalým koučem „Reds“ Rafaelem Benítezem díky Papissovi Cissému a Jacku Colbackovi vybojoval bod.

Už jistě sestupující Aston Villa bez Čecha Libora Kozáka doma podlehla Southamptonu 2:4.