Máme sílu, kvůli faulům nebudeme fňukat, říká kouč Růžička

13:23
MINSK (Od našeho zpravodaje) - Další dobrý výkon, ale další porážka. Hokejová reprezentace neprožívá ideální vstup do mistrovství světa. "Doplácíme na fauly a oslabení. Při hře pět na pět hrajeme dobře," řekl po prohře s Kanadou kouč Vladimír Růžička.

Trenér české hokejové reprezentace Vladimír Růžička. foto: ČTK

Vstup do zápasu jste měli dobrý, pak vás začala Kanada přehrávat. Proč?
První třetina byla celá dobrá, jenže jsme dostali gól na 1:1. Byl to remízový zápas, ale chybu jsme udělali i ve druhé části. Řekněme si na rovinu, že v obraně máme mladé a nezkušené kluky. Pracují, makají, ale přijde mi, že si to potom moc berou. Mužstvo má i přesto obrovský charakter i sílu dopředu. Ale bohužel, ty fauly...

Co jste říkal na ten Jana Kováře, za který dostal pět minut plus do konce utkání?
Koukal jsem na něj a hokejkou ho asi píchnul do obličeje. Překvapilo mě ale, že nebyl vyloučený za vysokou hůl, ale za sekání. A pak jsme šli do tří, přitom my si nemůžeme dovolit mít tolik vyloučených. Stojí nás to hodně sil a soupeři hrajou přesilovky dobře.

Do tří jste šli za faul brankáře Saláka. Nebyl zbytečný? A co ten Jágrův či Hudlerův v závěru?
Od Saši to bylo asi zbytečné. V závěru jsme se ale cpali hodně do brány a z toho ty fauly vyplynou. Kluci to chtěli hrát jako Kanada. Dravost nám nechybí, emoce jsou obrovské a my v těchto chvílích potřebujeme zachovat chladnou hlavu. Navíc mi přišlo, že rozhodčí fauly Kanaďanů přehlížel.

Jako třeba?
V závěru tam Jarda Jágr podle mě dostal sekeru, jenže byl vyloučený jenom on. Nebudeme fňukat, prostě nesmíme faulovat, musíme hrát v pěti. Máme sílu, máme obrovskou sílu, když soupeře zmáčkneme. Za posledních pět minut jsme mohli dát další dva nebo tři góly. Navíc si cením toho, že to mužstvo za stavu 1:4 nezabalilo a rvalo se do poslední vteřiny.

Takže poučení zní?
Zjednodušit hru, beci musí dávat puky rychle dopředu. To je právě ono: takhle musíme hrát pořád. Někdy to obránci moc přidržují.

Zleva Nazem Kadri z Kanady, český reprezentant Martin Zaťovič a kanadský brankář James Reimer.

To je ta nezkušenost?
Ano, jejich chyby vyplývají právě z ní. Nechci tady říkat - chraň Bůh, že se na to vymlouvám. Taková je ale realita, kluci hrajou nad své možnosti. V zápasech na MS rozhodují maličkosti a my ty chybičky zkrátka děláme. Je potřeba, abychom to hodili za hlavu a připravili se na další čtyři zápasy, které musíme uhrát.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...