Malé pražské derby bez vítěze: Dukla hrála s Bohemians 1:1

21:44
PRAHA - Fotbalisté Dukly v předehrávce 14. kola první ligy remizovali s nováčkem Bohemians 1905 1:1. Obě branky v pražském derby padly na Julisce až po změně stran. V 70. minutě otevřel skóre domácí Pospěch, už za pět minut vyrovnal střídající Bartek. "Klokani" pošesté za sebou nevyhráli, ale zopakovali výsledek pondělního duelu s Mladou Boleslaví.

Bartek (5) překonal obranu Dukly foto: ČTK

Domácí vstoupili do zápasu aktivně. Nejprve ve skluzu nezakončil Pospěch, Malý pak z přímého kopu přestřelil. V 17. minutě už Dukla zahrozila vážněji. Po Vrzalově přihrávce zakončoval Kalouda a jeho ránu doprostřed branky musel gólman Berkovec vyrazit.

Na druhé straně po odraženém rohu vypálil tvrdě, ale nepřesně Nerad. Bohemians se dostali do slibné šance ještě těsně před poločasem, když Jakub Štochl z Horova přímého kopu hlavou minul branku.

Vršovičtí zahájili lépe i druhý poločas. Moravec však střílel zblízka jen do náruče připraveného Rady a Kalinův volej skončil mimo. Dukla byla blízko vedoucí brance v 62. minutě. Malý rozehrál z levé strany standardní situaci, k míči se dostal stoper Vorel a trefil břevno.

Za osm minut už se dejvický tým gólově prosadil. Romera našel přihrávkou mezi obránce Pospěcha a ten zkušeně přehodil Berkovce. Nejlepší týmový střelec si připsal sedmý ligový zásah v sezoně.

Domácím vydržel náskok jen pět minut. Na přímý kop si naběhl náhradník Bartek, přetlačil bránícího Malého a po několika vteřinách na hřišti srovnal. Pro Bohemians to byla první prvoligová branka do sítě Dukly.

V závěru sahala obě mužstva po vítězství, ale Radova střela ani na druhé straně hlavička Marka se mezi tři tyče nevešly. Ani jeden ze soupeřů tak v této sezoně nedokázal v pražských derby naplno bodovat.

Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:0)

Branky: 70. Pospěch - 75. Bartek. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Ratajová. ŽK: Pospěch, Romera, Malý - Šmíd, Berkovec. Diváci: 4823.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Malý, Gedeon, Marek Hanousek (86. Marek) - Kalouda (64. Pázler), Pospěch, Mareš. Trenér: Kozel.

Bohemians: Berkovec - Kalina, J. Štochl, Šmíd, Kolář (29. Růžička) - Jindřišek - Moravec, Nerad (74. Bartek), Rada, Hora - M. Štochl (89. Krch). Trenér: Weber.

Vysočina Jihlava - Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Lerch - Pelikán, Vlasjuk. ŽK: Harba - Milosavljev. ČK: 65. Milosavljev. Diváci: 3049.

Jihlava: Blažek - Mikula (84. Jánoš), Tlustý, Krejčí, T. Marek - Masopust, Karlík, Jungr, Koloušek, Teplý (55. Přeučil) - Harba. Trenér: Komňacký.

Ostrava: Pavlenka - Zawada (46. Vomáčka), Frydrych, Baránek, Vengřinek - Engelmann (80. Foltýn), Hable, Fantiš, Droppa, Holzer (31. Milosavljev) - Kraut. Trenér: Svědík.