Mafie, mafie, řval Kolumbijec z Bohemky na rozhodčí po zápase v Příbrami

14:30
PŘÍBRAM/PRAHA - Fotbalista Bohemians 1905 Jhon Mosquera byl po remíze 0:0 v Příbrami hodně rozzlobený. Kolumbijskému záložníkovi se nelíbilo především to, jak rozhodčí v čele s Emanuelem Markem posuzovali jeho ostré souboje s příbramským bekem Martinem Susem. V poločase ho prý dokonce spoluhráči a trenér Roman Pivarník museli přemlouvat, aby se do zápasu vrátil.

Jhon Mosquera byl podle trenéra Pivarníka o poločase na cestě do Kolumbie. foto: MAFRA - Michal Sváček

Skandál v Olomouci. Rozhodčí dal obránci Sigmy dvě žluté, ale nevyloučil ho

„Mosquera ani nechtěl nastoupit do druhé půle, museli jsme ho hodně uklidňovat,“ přiznal po zápase trenér Bohemians Roman Pivarník.

„Nechtěl s nikým komunikovat, šel do sprchy a byl na cestě zpět do Kolumbie. Ale uklidnil se a druhou půli zvládl velmi dobře,“ doplnil v nadsázce Pivarník.

Tomáš Kučera (vlevo) a John Mosquera.
Jhon Mosquera v souboji s Jakubem Považancem z Dukly

Mosquera byl od začátku nejlepším hráčem na hřišti a pravé straně příbramské obrany hodně zatápěl. Problémy s ním měl zejména bek Sus, kterému několikrát utekl.

„Některé výkony našich defenzivních hráčů byly až za hranou únosnosti. Od Suse to byl hodně špatný zápas, bylo mi ho až líto,“ prohlásil příbramský kouč Pavel Tobiáš.

Gólman musel mátožného Suse seřvat

V 18. minutě právě Mosquera obešel Suse ve vápně a výsledkem byla šance, po které musel příbramský stoper Tregler zaskočit za gólmana na brankové čáře.

Hála unikl po dvou žlutých vyloučení. Sudí kartu raději připsal jinému hráči

Domácí brankář Aleš Hruška pak Susem pořádně zatřásl a zblízka ho seřval. „Asi to bylo zasloužené,“ reagoval Tobiáš.

To nezastíral ani Sus. „To k tomu patří. Soupeř mě udělal ve vápně a to se nesmí stávat. Aldovi se nedivím. Já být gólman, tak řvu ještě víc,“ přijal kritiku příbramský bek.

Postupem času Sus přitvrzoval v soubojích, čímž se mu dařilo rychlonohého Kolumbijce přibrzdit.

Porvat bychom se nemohli

Chvílemi to ale vypadalo, že se oba hráči poperou. „Párkrát to tak vypadalo, ale v takovém zápase si to nikdo z nás nedovolí. Mě by to nenapadlo a on měl žlutou kartu, tak se hlídal,“ řekl Sus.

Fanoušci Slavie si stěžují na vedení. Nechceme, aby teď rozhodčí pískali pro nás

Musel jsem se jeho hře přizpůsobit. On nemá rád důraznou hru. Umí nakopnout, ale neumí přijmout. Ve druhé půli už to bylo z mé strany lepší. Celkově to byl ale z naší strany strašidelný výkon a můžeme být rádi za bod,“ dodal.

Z Mosquery už ve druhé půli nebyla tolik patrná frustrace. Vše si však vynahradil po utkání, kdy při průchodu mixzónou křičel „Mafie, mafie“, čímž dával najevo svou nespokojenost s výkonem rozhodčích.