Lyžařka Vonnová vládne, vyhrála i super-G v Beaver Creeku

19:49aktualizováno  19:52
BEAVER CREEK - Nadvláda americké lyžařky Lindsey Vonnové v rychlostních disciplínách Světového poháru pokračuje. Po trojnásobném triumfu v kanadském Lake Louise dnes vyhrála superobří slalom v Beaver Creeku, kde ženy premiérově závodily na mírně upravené sjezdovce Birds of Prey, běžně určené pro muže. Závod byl náhradou za zrušené super-G ve Val d'Isére, které se mělo jet o nadcházejícím víkendu.

Lindsey Vonnová foto: Reuters

Vonnová zvítězila o 37 setin sekundy před Fabienne Sutterovou ze Švýcarska, o další čtyři setiny zpět skončila Rakušanka Anna Fenningerová. Suverénně vedoucí žena celkového pořadí SP Vonnová má nyní na kontě 46. prvenství a v historické statistice se vyrovnala dosud třetí Renatě Götschlové z Rakouska. Více závodů vyhrály už jen Vreni Schneiderová ze Švýcarska (55) a vedoucí Rakušanka Annemarie Moserová-Pröllová (62).

Sedmadvacetiletá americká suverénka rychlostních disciplín v této sezoně vyhrála pátý závod z dosavadních sedmi. Do soutěžního roku vstoupila triumfem v obřím slalomu v Söldenu, v minulém týdnu opanovala v Lake Louise oba sjezdy i super-G.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...