Úterý 7. května 2024, svátek má Stanislav

Lyžařka Sudová skončila druhá na Světovém poháru v Calgary

12:14
CALGARY - Akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila druhá v závodu Světového poháru v jízdě v boulích v kanadském Calgary a poprvé v sezoně se prosadila na stupně vítězů. Vyhrála domácí hvězda Jennifer Heilová, která vede i průběžné pořadí. Sudová je po třech závodech čtvrtá.

Nikola Sudová. foto: ČTK

Heilová, kterou čeká příští měsíc ve Vancouveru obhajovat olympijského zlata z Turína, vybojovala v pátek 22. vítězství v seriálu ziskem 23,95 bodu. Sudová za ní zaostala o 56 setin. Třetí skončila Rakušanka Margarita Marblerová.

"Závodit doma, v rodné provincii, je paráda, když jsou všude kolem moji přátelé a má rodina," libovala si vítězka.

Závod mužů vyhrál rovněž úřadující olympijský šampion Australan Dale Begg-Smith a překazil dvojnásobný kanadský triumf. Na druhé místo odsunul domácího Vincenta Marquise.

Další závody absolvují boulaři v Calgary dnes.